...
Реєструйся

Чи може працівник, який є учасником бойових дій та має страховий стаж лише 25 років вийти на пенсію? Відповідає ПФУ


Ситуація:

Працівникові скоро виповнюється 60 років, він є учасником бойових дій. Чи може він вийти на пенсію, якщо має не 31 рік, а 25 років страхового стажу?

 

Відповідь ПФУ:

Відповідно до статті 26 Закону України від 09 липня 2003 року № 1058-IV «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» тривалість страхового стажу, що дає право призначити пенсію за віком після досягнення віку 60 років у 2024 році, становить не менше 31 року.

Порядок підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки: про головне — читайте в журналі «КАДРОВИК.UA»

Водночас згідно з пунктом 4 частини першої статті 115 зазначеного Закону право на призначення дострокової пенсії за віком мають учасники бойових дій після досягнення чоловіками 55 років та за наявності страхового стажу не менше 25 років.

Враховуючи зазначене, працівник як учасник бойових дій за наявності страхового стажу не менше 25 років, має право на призначення пенсії за віком.

Джерело: Пенсійний фонд України

Кадрова система «КАДРИ.UA»

Матеріали до теми


Чи враховується до стажу державної служби для головного бухгалтера сільської ради період роботи до 2002 року?
ЗАПИТАННЯ Чи може бути зарахований до стажу державної служби для головного бухгалтера сільської ради період роботи з 01 січня 1994 ...
Чи врахують працівникові при обчисленні пільгового стажу роботу по теперішній час, якщо атестацію робочого місця було проведено у 2018 році?
СИТУАЦІЯ Працівник виходить на пенсію за віком на пільгових умовах за Списком № 2. Чи врахують такому працівникові при обчисленні пільгового ...
На довідці про заробітну плату відсутня печатка: чи буде враховано період роботи працівникові для обрахунку пенсії?
ЗАПИТАННЯ Чи зарахується для обчислення пенсії заробіток за період роботи до 1 липня 2000 року, якщо на довідці про заробітну ...