...
Реєструйся

Зміни в оплаті праці держслужбовців, які провели класифікацію посад держслужби


У держслужбовців держорганів, які провели класифікацію посад держслужби, не буде істотних змін у системі оплати праці у 2024 році, оскільки пунктом 12 розділу «Прикінцеві положення» Закону України від 09 листопада 2023 року № 3460-IX «Про Державний бюджет України на 2024 рік» (далі — Закон № 3460) визначено умови оплати праці державних службовців на 2024 рік. Відповідний висновок викладено в роз’ясненні Національного агентства України з питань державної служби (далі — НАДС) від 10 січня 2024 року № 176-р/з «Щодо умов оплати праці державних службовців державних органів, які провели класифікацію посад державної служби».

Посадовці НАДС також завважили, що за результатами проведення класифікації посад державної служби можливе зменшення розміру зарплати. У такому випадку про зміну розміру зарплати необхідно повідомляти конкретного держслужбовця, якого ці зміни стосуються.

Читайте також: З держслужбовцем передпенсійного віку може бути припинено державну службу за станом здоров’я

У такому разі при визначенні розміру зарплати (збільшення/зменшення) до розрахунку включають виключно обов’язкові складові заробітної плати (посадовий оклад, надбавка за вислугу років та надбавка за ранг) станом на 2023 рік та на 2024 рік.

Зокрема, в роз’ясненні йдеться і про те, що таким державним службовцям надбавку за вислугу років у 2024 році встановлюють на рівні 2% від посадового окладу за кожний рік стажу держслужби і вона не може перевищувати 30 % посадового окладу.

Читайте також: Особливості звільнення держслужбовців у разі виходу на пенсію

У зв’язку з цим службі управління персоналом держоргану, який провів класифікацію посад державної служби, необхідно підготувати проєкт наказу про встановлення надбавок за вислугу років на держслужбі у відсотковому розмірі, перерахованому відповідно до абз. 2 пункту 12 розділу «Прикінцеві положення» Закону № 3460.

Раніше писали:

Джерело: LIGA ZAKON

Кадрова система «КАДРИ.UA»

Матеріали до теми


Повітряна тривога під час роботи: як підприємству діяти законно та без ризику штрафів
В умовах воєнного стану роботодавці зіштовхуються з новими викликами, зокрема — організацією роботи під час повітряної тривоги. Від правильності дій ...
Затримка зарплати понад місяць: роботодавці звітуватимуть про борги — нова законодавча ініціатива
Міністерство економіки України оприлюднило для громадського обговорення проєкт Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо інформування про ...