...
Реєструйся

Чи може родич отримати листок непрацездатності по догляду за дитиною, мати якої сама тимчасово непрацездатна? Відповідає ПФУ


СИТУАЦІЯ

Моя рідна сестра, одинока мати, потрапила в лікарню. Чи можу я отримати лікарняний, якщо доглядатиму в цей час її піврічну доньку?

 

ВІДПОВІДЬ ПФУ:

Законодавство передбачає таку можливість.

Медичний висновок категорії «Догляд за дитиною у разі хвороби особи, яка доглядає за дитиною» формується лікуючим лікарем на період лікування пацієнта на підставі медичного запису про того, хто фактично здійснюватиме догляд за дитиною віком до 3 років, та висновку про тимчасову непрацездатність особи, яка здійснюватиме такий догляд (п. 6 розділу 2 Порядку формування медичних висновків про тимчасову непрацездатність в Реєстрі медичних висновків в електронній системі охорони здоров’я, затвердженого наказом Міністерства охорони здоров’я України від 1 червня 2021 року № 1066).

Допомога по тимчасовій непрацездатності працівнику-суміснику – читайте у журналі «КАДРОВИК.UA»

Застрахованій особі, яка здійснює догляд за дитиною до трирічного віку (або за дитиною з інвалідністю віком до 18 років), якщо мати дитини (або інша особа, яка фактично здійснює догляд за дитиною) захворіла, надається допомога по тимчасовій непрацездатності.

Листок непрацездатності надається з першого дня на весь період хвороби. Разом з тим, листок непрацездатності не надається, якщо застрахована особа перебувала у цей час у щорічній (основній чи додатковій) відпустці, додатковій відпустці у зв’язку з навчанням або творчій відпустці (ст. 15 Закону України від 23 вересня 1999 року № 1105-XIV «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування»).

Прийняття на роботу в період тимчасової непрацездатності – читайте у журналі «КАДРОВИК.UA»

Також писали:

Джерело: Пенсійний фонд України

 

Експрес-курс «Соціальне страхування по тимчасовій непрацездатності»

Матеріали до теми


Першочергово розв’язати питання безбар’єрності потрібно у сфері працевлаштування — така думка 57 % опитаних
Перша леді України Олена Зеленська разом із Прем’єр-міністром Денисом Шмигалем та представниками профільних міністерств узяли участь у презентації результатів дослідження ...