Чи можливо укласти договір про одноразову сплату єдиного внеску до досягнення 16-річного віку?


Осіб, які беруть добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування, відповідно до п. 15 частини першої ст. 4 Закону про ЄСВ визначено платниками єдиного внеску.

Абзацом п’ятим частини першої ст. 10 цього Закону встановлено, що особи, які досягли 16-річного віку та не перебувають у трудових відносинах з роботодавцями, визначеними п. 1 частини першої ст. 4 Закону про ЄСВ, і не належать до платників єдиного внеску, визначених пунктами 4 та 5 частини першої цієї статті, у тому числі іноземці та особи без громадянства, які постійно проживають або працюють в Україні, громадяни України, які працюють або постійно проживають за межами України, якщо інше не встановлено міжнародними договорами, згоду на обов’язковість яких надано Верховною Радою України, мають право на добровільну сплату єдиного внеску.

При цьому Законом про ЄСВ передбачено одноразову сплату єдиного внеску за попередні періоди, в яких особа не підлягала загальнообов’язковому державному соціальному страхуванню, у тому числі за період з 01.01.2004 р. по 31.12.2010 р., яку можна здійснювати за окремим договором (абзац перший частини п’ятої ст. 10 цього Закону).

Законом про ЄСВ установлено вікове обмеження щодо добровільної участі у системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування та відповідно періоду, з якого така особа може підлягати такому страхуванню

Участь фізичних осіб у загально­обов’язковому державному пенсійному страхуванні, які не досягли 16-річного віку, чинним законодавством про загально­обов’язкове державне соціальне страхування не передбачено.

Світлана Кепіна, начальник Управління адміністрування єдиного внеску, методології та розгляду звернень платників податків Департаменту податків і зборів з фізичних осіб ДФС України

Анжеліка Роговець, головний державний ревізор-інспектор

Джерело: www.visnuk.com.ua

Видання для кадровиків Журнали реєстрації

Матеріали до теми


Порушення законодавства про захист персональних даних
СИТУАЦІЯ У нашому закладі була створена АСУ (автоматична система управління) — це електронна база документів (відомості, накази тощо), до якої ...
Працівник покинув зону бойових дій: тимчасове призупинення дії трудового договору
Статтею 13 Закону України № 2136 від 15 березня 2022 року «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» визначено, ...
Чи може заступник директора працювати дистанційно за кордоном?
Статтею 60-2 Кодексу законів про працю України не передбачено чіткого переліку посад і робіт, які можна виконувати з використанням інформаційно-комунікаційних ...