Чи можна прийняти за трудовим договором без трудової книжки особу віком 40 років, якщо вона працевлаштовується вперше?


КАДРОбудні. Понеділок. Прийняття на роботу

Чи можна прийняти за трудовим договором без трудової книжки особу віком 40 років, якщо вона працевлаштовується вперше?

Так, можна.

Укладаючи трудовий договір, громадянин зобов’язаний подати паспорт або інший документ, що посвідчує особу, трудову книжку, а у випадках, передбачених законодавством, — також документ про освіту (спеціальність, кваліфікацію), про стан здоров’я та інші документи (частина друга ст. 24 КЗпП).

У статті 25 КЗпП чітко зазначено, що при укладенні трудового договору забороняється вимагати від осіб, які приймаються на роботу, відомості про їхню партійну і національну належність, походження, реєстрацію місця проживання чи перебування та документи, подання яких не передбачено законодавством.

Без трудової книжки приймаються особи, які працевлаштовуються вперше або за сумісництвом.

Штрафні санкції для роботодавця у разі прийняття на роботу працівника без трудової книжки законодавством не передбачені.

Читайте такж: У який строк роботодавець має внести запис про прийняття на роботу до трудової книжки працівника?

Матеріали до теми


Чи може заступник директора працювати дистанційно за кордоном?
Статтею 60-2 Кодексу законів про працю України не передбачено чіткого переліку посад і робіт, які можна виконувати з використанням інформаційно-комунікаційних ...
Чи має право директор школи надавати відпустки без збереження заробітної плати більше ніж 14 днів в умовах воєнного часу і який максимальний термін?
Максимальний термін надання відпусток без збереження заробітної плати — до закінчення воєнного стану. Так, відповідно до частини 3 статті 12 ...
Чи має право директор школи наразі надавати педагогічним працівникам чергову щорічну відпустку (під час навчального процесу)?
Відповідно до частини тринадцятої статті 10 Закону України від 15 листопада 1996 року № 504/96-ВР «Про відпустки» (далі — Закон ...