Передплати журнал

Чи потрібно замінювати довідку про присвоєння ідентифікаційного номера у разі зміни прізвища у зв’язку з укладанням шлюбу?


КАДРОбудні. Середа. Категорії працівників: вагітні, особи з інвалідністю, жінки, молодь

Чи потрібно замінювати довідку про присвоєння ідентифікаційного номера у разі зміни прізвища у зв’язку з укладанням шлюбу?

Так, потрібно. При цьому реєстраційний номер облікової картки платника ( далі —ідентифікаційний номер) не змінюється.

Читайте також:  Як правильно обчислити стаж, що дає право на щорічну основну відпустку, працівниці, котра вийшла з відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку?

За загальним правилом у разі зміни прізвища (після укладення шлюбу або з інших причин) потрібно замінити документи, пов’язані з особистістю громадянина, зокрема паспорт, довідку про присвоєння ідентифікаційного номера. Ідентифікаційний номер (реєстраційний номер облікової картки платника податків), по суті, є другим паспортом, але, на відміну від паспорта, присвоюється один раз і зберігається за особою на все життя.

Отже, у разі зміни прізвища після одруження ідентифікаційний номер не змінюється. Треба лише звернутися до податкового органу за місцем реєстрації (проживання) для внесення змін до даних Державного реєстру фізичних осіб — платників податків та інших обов’язкових платежів й отримання нової довідки.

Для заміни довідки про присвоєння ідентифікаційного номера потрібно подати:

— паспорт;

— стару довідку з ідентифікаційним номером;

— документ, який підтверджує зміну прізвища (у нашому випадку — свідоцтво про шлюб).

Після подання всіх потрібних документів податковий орган у визначений термін видасть нову довідку зі збереженням ідентифікаційного номера.

 

Матеріали до теми


Активність під час пошуку роботи: що варто й не варто робити, щоб зацікавити роботодавця
Роботодавці цінують ініціативних співробітників, але чи так само гарно вони ставляться до тих, хто проявляє ініціативу під час пошуку роботи ...
Чи може роботодавець вимагати, щоб під час простою працівники виконували свою роботу дистанційно: відповідає Держпраці
Ні, під час простою працівники не виконують свої обов’язки, передбачені трудовим договором. Відповідно до статті 34 Кодексу законів про працю ...
Зміна юридичної адреси (місцезнаходження) підприємства: особливості воєнного стану
Через військові дії багато підприємств змушені були переїхати у безпечніші регіони. При цьому є потреба зберегти якомога більше зв’язків із партнерами та ...
Порушення законодавства про захист персональних даних
СИТУАЦІЯ У нашому закладі була створена АСУ (автоматична система управління) — це електронна база документів (відомості, накази тощо), до якої ...