Чи потрібно замінювати довідку про присвоєння ідентифікаційного номера у разі зміни прізвища у зв’язку з укладанням шлюбу?


КАДРОбудні. Середа. Категорії працівників: вагітні, особи з інвалідністю, жінки, молодь

Чи потрібно замінювати довідку про присвоєння ідентифікаційного номера у разі зміни прізвища у зв’язку з укладанням шлюбу?

Так, потрібно. При цьому реєстраційний номер облікової картки платника ( далі —ідентифікаційний номер) не змінюється.

Читайте також:  Як правильно обчислити стаж, що дає право на щорічну основну відпустку, працівниці, котра вийшла з відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку?

За загальним правилом у разі зміни прізвища (після укладення шлюбу або з інших причин) потрібно замінити документи, пов’язані з особистістю громадянина, зокрема паспорт, довідку про присвоєння ідентифікаційного номера. Ідентифікаційний номер (реєстраційний номер облікової картки платника податків), по суті, є другим паспортом, але, на відміну від паспорта, присвоюється один раз і зберігається за особою на все життя.

Отже, у разі зміни прізвища після одруження ідентифікаційний номер не змінюється. Треба лише звернутися до податкового органу за місцем реєстрації (проживання) для внесення змін до даних Державного реєстру фізичних осіб — платників податків та інших обов’язкових платежів й отримання нової довідки.

Для заміни довідки про присвоєння ідентифікаційного номера потрібно подати:

— паспорт;

— стару довідку з ідентифікаційним номером;

— документ, який підтверджує зміну прізвища (у нашому випадку — свідоцтво про шлюб).

Після подання всіх потрібних документів податковий орган у визначений термін видасть нову довідку зі збереженням ідентифікаційного номера.

 

 

 

 

Матеріали до теми


Працівник покинув зону бойових дій: тимчасове призупинення дії трудового договору
Статтею 13 Закону України № 2136 від 15 березня 2022 року «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» визначено, ...
Чи може заступник директора працювати дистанційно за кордоном?
Статтею 60-2 Кодексу законів про працю України не передбачено чіткого переліку посад і робіт, які можна виконувати з використанням інформаційно-комунікаційних ...
Чи має право директор школи надавати відпустки без збереження заробітної плати більше ніж 14 днів в умовах воєнного часу і який максимальний термін?
Максимальний термін надання відпусток без збереження заробітної плати — до закінчення воєнного стану. Так, відповідно до частини 3 статті 12 ...
Чи має право директор школи наразі надавати педагогічним працівникам чергову щорічну відпустку (під час навчального процесу)?
Відповідно до частини тринадцятої статті 10 Закону України від 15 листопада 1996 року № 504/96-ВР «Про відпустки» (далі — Закон ...