Реєструйся

Чи потрібно замінювати довідку про присвоєння ідентифікаційного номера у разі зміни прізвища у зв’язку з укладанням шлюбу?


КАДРОбудні. Середа. Категорії працівників: вагітні, особи з інвалідністю, жінки, молодь

Чи потрібно замінювати довідку про присвоєння ідентифікаційного номера у разі зміни прізвища у зв’язку з укладанням шлюбу?

Так, потрібно. При цьому реєстраційний номер облікової картки платника ( далі —ідентифікаційний номер) не змінюється.

Читайте також:  Як правильно обчислити стаж, що дає право на щорічну основну відпустку, працівниці, котра вийшла з відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку?

За загальним правилом у разі зміни прізвища (після укладення шлюбу або з інших причин) потрібно замінити документи, пов’язані з особистістю громадянина, зокрема паспорт, довідку про присвоєння ідентифікаційного номера. Ідентифікаційний номер (реєстраційний номер облікової картки платника податків), по суті, є другим паспортом, але, на відміну від паспорта, присвоюється один раз і зберігається за особою на все життя.

Отже, у разі зміни прізвища після одруження ідентифікаційний номер не змінюється. Треба лише звернутися до податкового органу за місцем реєстрації (проживання) для внесення змін до даних Державного реєстру фізичних осіб — платників податків та інших обов’язкових платежів й отримання нової довідки.

Для заміни довідки про присвоєння ідентифікаційного номера потрібно подати:

— паспорт;

— стару довідку з ідентифікаційним номером;

— документ, який підтверджує зміну прізвища (у нашому випадку — свідоцтво про шлюб).

Після подання всіх потрібних документів податковий орган у визначений термін видасть нову довідку зі збереженням ідентифікаційного номера.

 

Матеріали до теми


Рівень продуктивності працівників знижується: як зарадити цій проблемі
Через силу багатьох факторів навіть у найпродуктивніших працівників може зникати інтерес до роботи. І в цьому не завжди винні роботодавці, ...
Чи можна надати неповнолітньому працівникові відпустку без збереження заробітної плати в робочих днях?
Ні, не можна. Частиною першою статті 5 Закону України від 15 листопада 1996 року № 504/96-ВР «Про відпустки» передбачено, що ...
Заводити нові особові справи й особові картки чи продовжувати старі: розгляд ситуації
10 лютого 2022 року працівники звільнилися з підприємства А і працевлаштувалися на підприємство Б. 13 лютого 2022 року вони були ...