...
Реєструйся

Чи повернуть сумісникам оплату за «лікарняними»?


4 листопада 2024 року Комітет Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів провів чергове засідання.

При обговоренні порівняльної таблиці до законопроєкту № 10017 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо загальнообов’язкового державного соціального страхування» народні депутати України — члени Комітету прийняли рішення рекомендувати Верховній Раді України прийняти в другому читанні та в цілому зазначений законопроєкт з необхідними техніко-юридичними правками.

Читайте також: Захворів зовнішній сумісник: чи оплачувати «лікарняний»?

Законопроєктом, зокрема, передбачено внесення змін до абз. 2 частини першої ст. 22 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» стосовно права застрахованих осіб на отримання допомоги по тимчасовій непрацездатності, вагітності та пологах як за основним місцем роботи, так і за місцем роботи за сумісництвом, що відповідатиме іншим нормам зазначеного Закону та Закону України від 8 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування».

Допомога по тимчасовій непрацездатності працівнику-суміснику — читайте в журналі «КАДРОВИК.UA»

Законопроєктом пропонується також внести зміни до низки законодавчих актів з метою приведення їх у відповідність до Закону України від 21 вересня 2022 року № 2620-ІХ «Про внесення змін до Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» та Закону України від 9 липня 2003 року № 1058-IV «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування». Серед них закони:

  • «Про охорону праці»;
  • «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування»;
  • «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»;
  • «Про реабілітацію осіб з інвалідністю в Україні»;
  • «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб».

У разі прийняття закон набуде чинності з дня, наступного за днем його офіційного опублікування.

Раніше писали: Внутрішні сумісники: розставляємо акценти

Джерело: КАДРИ.UA

Сумісництво: новітні реалії. Спецвипуск № 1, 2023

Матеріали до теми


Щодо потреби в медогляді суміснику, який виконує роботи з підвищеною небезпекою
Пункт 1.3 Порядку проведення медичних оглядів працівників певних категорій, затвердженого наказом Міністерства охорони здоров’я України від 21 травня 2007 року ...