Реєструйся

Чи продовжується виплата пенсії з інвалідності, якщо строк дії інвалідності закінчується у період дії воєнного часу: роз’яснення ПФУ


Ситуація:

Чи буде мені продовжено виплату пенсії по інвалідності, якщо інвалідність встановлено до червня 2023 року, а можливості пройти повторний огляд МСЕК у мене зараз немає?

 

Як діяти у ситуації, коли у працівника — особи з інвалідністю термін інвалідності закінчився у період воєнного стану? – читайте у журналі «КАДРОВИК.UA»

Відповідь ПФУ:

Відповідно до статті 34 Закону України від 9 липня 2003 року № 1058-IV «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (далі — Закон № 1058) пенсія по інвалідності призначається на весь строк встановлення інвалідності.

Пунктом 14-6.1 Прикінцевих положень Закону № 1058 визначено, що для осіб з інвалідністю, у яких строк припинення виплати пенсії припадає на період дії воєнного стану у разі за неможливості проходження повторного огляду виплата пенсії продовжується до припинення або скасування воєнного стану та протягом шести місяців після його припинення або скасування.

З урахуванням того, що строк дії воєнного стану в Україні продовжено до 18 серпня 2023 року, виплату пенсії продовжено до 18 лютого 2024 року.

Письмові і телефонні КОНСУЛЬТАЦІЇ та інші кадрові послуги експертів журналу «КАДРОВИК.UA»

Довідково. Медико-соціальні експертні комісії здійснюють огляд осіб з інвалідністю (в тому числі повторний) незалежно від місця реєстрації, проживання чи перебування таких осіб на території України.

Читайте також:

Джерело: Пенсійний фонд України

Вебінар «Трудові відносини в період воєнного стану: новації законодавства»

Матеріали до теми


Чи буде надано відпустку у зв’язку з вагітністю та пологами жінці, з якою підприємство призупинило дію трудового договору?
У період дії воєнного стану роботодавець не може відмовити працівниці в наданні відпустки у зв’язку із вагітністю та пологами та ...