Передплати журнал

Чи відображати придбання відрядженими працівниками у ФОП у 4ДФ?


Оскільки юридична особа лише компенсує витрати працівника на відрядження, то відображати в Розрахунку сплату працівником коштів за надані під час відрядження фізичною особою — підприємцем послуги, така юридична особа не зобов’язана — нагадують регіональні податківці.

Цю позицію контролерів можна вважати усталеною (див. роз’яснення з категорії 103.25 розділу «Запитання — відповіді з Бази знань» ЗІР, zir.tax.gov.ua).

Однак вважаємо за доцільне зауважити — все залежить від того, яким чином здійснюватиметься оплата за вказані послуги. Якщо відряджений працівник особисто сплачує кошти за отримані послуги підприємця, пов’язані з проживанням у готелі, то за таких обставин підприємство, котре компенсує працівникові понесені витрати, не є податковим агентом підприємця. Відповідно — відображати в додатку 4 до розрахунку «Відомості про суми нарахованого доходу, утриманого та сплаченого податку на доходи фізичних осіб та військового збору» суми компенсації не потрібно.

А от якщо розрахунок за надані послуги здійснюється корпоративною карткою, то можуть виникнути проблеми, адже при цьому незалежно від того, що картку використав працівник, — фактичним платником (за витягом) буде юрособа з усіма наслідками, що випливають, у частині відображення виплати доходу підприємцю у 4ДФ.

Джерело: buh.ligazakon.net

Матеріали до теми


Розрахунки з працівниками за витратами на відрядження: роз’яснення Міністерства фінансів
Міністерство фінансів України у своєму листі від 4 березня 2020 року № 08030-16/К-605/1/774 надало роз’яснення щодо порядку розрахунків із працівниками ...
Які документи потрібні держслужбовцям для виїзду за кордон?
У разі виїзду з України військовозобов’язаних, заброньованих на період мобілізації та на воєнний час такі особи, крім документів, зазначених у ...
Проєкт «єВідрядження»: для кого створений і що передбачає
Міністерство економіки України й Міністерство цифрової трансформації України розробили експериментальний проєкт «єВідрядження», мета якого — покращити мобільність бізнесу шляхом надання ...
Який розмір добових для відрядженого, який упродовж доби перебував і на території України, і за її межами?
Відповідно до підпункту 165.1.11 пункту 165.1 статті 165 Податкового кодексу України (далі — ПКУ) до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу ...