...
Реєструйся

Чим простій відрізняється від призупинення дії трудового договору?


Відмінності призупинення дії трудового договору від простою в умовах воєнного стану полягають, зокрема, у тому, що:

  1. Простій — це будь-які обставини, що зумовили призупинення роботи. Призупиненням дії трудового договору є відсутність роботи та її виконання працівником під час воєнного стану.
  2. Простій може тривати без обмеження часу, доки існують обставини, на підставі яких він запроваджений. Призупинення дії трудового договору можливе лише на період дії воєнного стану.
  3. Рішення про простій ухвалює роботодавець, тоді як ініціатором призупинення дії трудового договору може бути як роботодавець, так і працівник.
  4. Під час простою (якщо він не з вини працівника) виплачується не нижче 2/3 тарифної ставки встановленого працівникові розряду (окладу). У разі призупинення дії трудового договору заробітна плата не виплачується.

Вас може зацікавити:

Джерело: Управління Держпраці у Запорізькій області

Добірка «Простій у воєнний час: оформлення й оплата»

Матеріали до теми


15 квітня спливає строк сплати роботодавцями санкцій за невиконання нормативу по працевлаштуванню осіб з інвалідністю
Фонд соціального захисту осіб з інвалідністю звертає увагу роботодавців, що 15 квітня 2024 року спливає строк сплати роботодавцями адміністративно-господарських санкцій, нарахованих за ...
ТЦК та СП ігнорує відстрочку заброньованого: чи можна оскаржити в суді?
Вже понад рік діє оновлений порядок бронювання. Він надає можливість бізнесу подавати на бронювання критично важливих працівників і отримувати для ...