...
Реєструйся

Держава припиняє платити «за повітря»: Гетманцев — про перегляд зарплат чиновників


Голова парламентського Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев виступив із різкою критикою високих зарплат окремих державних службовців, ефективність роботи яких, на його думку, залишається сумнівною.

«Я багато разів наголошував: не збираюся підігравати популістам. Моє переконання чітке та послідовне — держслужбовці повинні отримувати конкурентну оплату праці. Проте ці кошти мають бути виправдані реальними результатами роботи», — зазначив Гетманцев.

Він підкреслив, що ситуації, коли чиновник отримує з державного бюджету понад мільйон гривень на рік, але при цьому не демонструє жодних відчутних результатів діяльності, є абсолютно неприйнятними.

Навчання для кадровиків — семінари, курси, тренінги, вебінари
Індивідуальні курси кадровиків з нуля: 0 (800) 21 99 77

Приклади неефективності: КРАІЛ та НКЦПФР

У якості ілюстрації нардеп навів кейс Комісії з регулювання азартних ігор та лотерей (КРАІЛ). За словами Гетманцева, зарплати членів цієї комісії сягали 1,4–1,5 млн гривень на рік, а їхню роботу уряд оцінив на найвищому рівні — «відмінно». Проте, за фактом, КРАІЛ виявилася неспроможною вивести з тіні гральний бізнес в Україні. Як результат — у 2022 році надходження до держбюджету від цієї сфери склали лише 730 млн гривень.

«Після того як ми порушили цю проблему на державному рівні, а правоохоронці розпочали розслідування, у 2024 році доходи від грального бізнесу вже зросли до 17 мільярдів гривень. Це колосальна різниця. Приклад того, як одна сфера виявилась «мертвою» без системної роботи та контролю, а потім була виведена з тіні», — наголосив Гетманцев.

Не менш критичним, на думку політика, є стан справ у Національній комісії з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР). За його словами, керівник комісії отримує 1,9 млн гривень на рік, а вся діяльність цього органу обходиться бюджету у понад 10,6 млн гривень. Однак ефективність роботи цього регулятора, як вважає Гетманцев, також викликає серйозні питання.

Експрес-курс «Облікові документи кадрової служби та порядок їх ведення»
0 (800) 21 99 77 • E-mail: info@mediapro.com.ua

KPI як базовий інструмент оцінки держорганів

На переконання Гетманцева, настав час перейти до чіткої, прозорої та об’єктивної оцінки діяльності чиновників. Він пропонує закріпити для всіх державних органів та їхніх керівників обов’язкові KPI — ключові показники ефективності, виконання яких стане основою для продовження їх перебування на посадах.

«Якщо KPI не досягаються — за що тоді платити бюджетні кошти? Має бути система, яка передбачає чесну оцінку роботи кожного держоргану та посадовця. Це стосується як комісій, так і міністерств. Кожен має чітко розуміти: або ти працюєш на результат, або залишаєш посаду», — підсумував політик.

Зразки документів • Посадові інструкції • Робочі інструкції
Для довідок: 0 (800) 21 99 77

На завершення Гетманцев додав, що гідна оплата праці має бути забезпечена не лише для держслужбовців, а й для всіх громадян України. Лише так можна створити справді справедливу систему оплати праці в країні.

Джерело Голова Комітету ВРУ з питань фінансів, податкової та митної політики

Книга обліку наказів з персоналу

Матеріали до теми


Міноборони посилює соціальний захист курсантів військових вишів
Із травня 2025 року курсанти вищих військових навчальних закладів, військових навчальних підрозділів закладів вищої освіти та закладів фахової передвищої військової ...
Зарплати зростають, інфляція сповільнюється: що прогнозує НБУ для українців
Щокварталу Національний банк оновлює макроекономічний прогноз і публікує його в Інфляційному звіті. Звіт містить багато корисної інформації, але призначений він ...
Україна готується до впровадження Європейської професійної карти: затверджено урядовий план
Уряд затвердив план заходів з підготовки до впровадження Європейської професійної карти. Відповідне рішення Кабінет Міністрів ухвалив на своєму засіданні. Запровадження ...
Без бар’єрів: Україна змінює підхід до працевлаштування людей з інвалідністю
Держава системно трансформує політику щодо працевлаштування людей з інвалідністю. Ключова мета — створити умови, в яких кожна людина, яка хоче ...