...
Реєструйся

Державна служба зайнятості відповіла на запитання щодо мобілізованих


Державна служба зайнятості надала відповіді на три запитання, які стосуються мобілізованих громадян, що мали статус безробітного.

  1. Що робити, коли мобілізують зареєстрованого безробітного?

Громадянам, які були мобілізовані до лав армії України, зберігають робоче місце й посаду. Однак, якщо людина мала статус безробітного — її знімають із реєстрації в центрі зайнятості. Адже згідно із чинним законодавством українці, які проходять військову службу, належать до зайнятого населення. Саме тому реєстрація в службі зайнятості припиняється.

  1. Чому мобілізованого знімають із реєстрації в службі зайнятості?

Така норма передбачена тому, що під час мобілізації громадяни не можуть шукати роботу й відвідувати центр зайнятості. Тож після надання зареєстрованим безробітним мобілізаційних розпоряджень, повісток або розпоряджень військових комісарів, фахівець центру зайнятості приймає рішення про припинення реєстрації безробітного, припинення виплати допомоги у зв’язку з безробіттям.

Також варто зазначити, що українцям, які проходять військову службу, виплачується грошове забезпечення. Вони є платниками податків, а отже є застрахованими особами в системі загальнообов’язкового державного соціального страхування, зокрема на випадок безробіття.

  1. Що робити після звільнення з армії?

Після закінчення військової служби громадянин у разі потреби може знову звернутися до центру зайнятості й отримати статус безробітного. Рішення про призначення виплати допомоги у зв’язку з безробіттям і її розмір прийматиметься відповідно до законодавства.

Реєструйтеся на мінікурс «Військовий облік на підприємстві: документація та взаємодія»

Джерело: фейсбук-сторінка Державної служби зайнятості

Матеріали до теми


Знову вносяться зміни до Порядку бронювання військовозобов’язаних за списком
Урядом знову внесено зміни до Порядку бронювання військовозобов’язаних за списком військовозобов’язаних під час дії воєнного стану. Текст змін наразі не ...
Не тільки штрафи: ухилянтів попередили про кримінальну відповідальність
На вихідних, 18 травня, набуває чинності новий закон про мобілізацію. Напередодні у Верховній Раді повідомили, що військовозобов’язані, які отримали по декілька ...
У Верховній Раді триває розгляд двох моделей економічного бронювання від мобілізації
Парламент розглядає дві моделі економічного бронювання, наразі тривають дискусії. Про це заявив член комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони і розвідки ...