Зміст журналу “Довідник кадровика” №6 — 2016


Шановні читачі!

Редакція журналу уважно стежить за новаціями в законодавстві й оперативно публікує матеріали з короткими роз’ясненнями щодо змін та особливостей застосування окремих норм законодавства (рубрика «Моніторинг законодавства»).

Звертаємо вашу увагу, що 19 травня 2016 року Верховна Рада України ухвалила Закон «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2016 рік» (реєстраційний № 4543). Зміни торкнуться соціальних стандартів, обсягу субвенції на надання пільг, житлових субсидій. Зокрема, з 1 грудня 2016 року підвищиться розмір прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць — він становитиме 1544 грн; для дітей віком до 6 років — 1355 грн; для дітей віком від 6 до 18 років — 1689 грн; для працездатних осіб (мінімальна заробітна плата) — 1600 грн; для осіб, які втратили працездатність, — 1247 грн. Відповідно, буде збільшено видатки на оплату праці, нарахування на заробітну плату, пенсійне забезпечення, допомоги сім’ям з дітьми та одноразову допомогу, стипендії аспірантів і докторантів та ін.

Найпопулярніша послуга читачам від журналу «Довідник кадровика» — «гаряча лінія». Запитують різне: і про пенсійне забезпечення, і про надання допомоги в разі захворювання, і як правильно оформити накази про прийняття на роботу та звільнення сезонних працівників, учнів шкіл, студентів ВНЗ. У статті «Актуальні запитання» консультант «гарячої лінії» Галина Білоткач розповість, як правильно прийняти учнів ПТНЗ для проходження виробничої практики на підприємстві, чи може надаватися додаткова відпустка за ненормований робочий день працівникові, зайнятому неповний робочий день, як обчислити компенсацію за невикористану відпустку викладачеві у разі його звільнення.

Нагадуємо, що триває передплата на друге півріччя 2016 року. Ви можете передплатити журнал у зручний для вас спосіб: електронною поштою (podpiska@mediapro.com.ua), в будь-якому поштовому відділенні або зателефонувавши до редакції: (044) 507-2226.

З глибокою повагою,
головний редактор
Ольга Харечко

_________________________________________________________

У № 6 «КАДРИ. Проекти і перспективи» (щомісячного вкладення до журналу “Довідник кадровика”): 

ПРОЕКТ ТРУДОВОГО КОДЕКСУ УКРАЇНИ

БОЙКО Микола
Коментар до Книги другої проекту Трудового кодексу України

Окремі питання щодо процедури прийняття на роботу

ІНТЕРВ’Ю З ПРАКТИКОМ

ЛИСЮК Микола
Охорона праці на виробництві — як її забезпечити

Про організацію функціонування системи охорони праці, управління нею та її вдосконалення розповідає заступник директора з наукової роботи Національного НДІ промислової безпеки й охорони праці

Детально про вкладення »»

Погортати вкладення »»

_________________________________________________________

МОНІТОРИНГ ЗАКОНОДАВСТВА

КАДРОВИК РОКУ’2015

На VII Всеукраїнських кадрових зборах визначили переможців конкурсу «Кадровик року’2015» 

ПРАКТИКА КАДРОВИКА

СОЛОМОНОВ Станіслав
Зниження кваліфікаційних розрядів
До чого може призвести грубе порушення технологічної дисципліни? Коли допускається зниження розряду внаслідок виявленої недостатньої кваліфікації? Згідно з якими нормами КЗпП можливе зниження розрядів?

БАСМАТ Лідія
Додаткова робота: суміщення посад (професій)
Як оформити наказ про встановлення суміщення посад? Чи треба повідомляти про його встановлення фіскальні органи? Чи надається працівникові щорічна відпустка за суміщуваною посадою? Які обмеження встановлено законодавством щодо суміщення посад?

ГАРЯЧА ЛІНІЯ

БІЛОТКАЧ Галина
Актуальні запитання

Як оформити учнів для проходження виробничої практики на підприємстві? Чи має право працівник, який працює на 0,5 ставки, на щорічну додаткову відпустку за ненормований робочий день? Як обчислити розмір компенсації за невикористану щорічну відпустку викладачеві?

ДІЛОВА МОВА

СОНЬКО Валентин
Пишемо грамотно: прізвища й імена по батькові

Які труднощі виникають під час написання імен і прізвищ у ділових документах? Як звернутися до особи, коли треба використати лише ім’я по батькові?

СУДОВА ПРАКТИКА

СИДОРОВА Лариса
Спори щодо звільнення у разі втрати довір’я

За наявності яких умов власник може звільнити працівника як такого, що втратив довір’я? Що треба розуміти під поняттям «безпосереднє обслуговування грошових цінностей»? На що відповідачі мають звернути увагу суду під час розгляду справи за позовом про поновлення на роботі працівника, звільненого на підставі пункту 2 частини першої статті 41 КЗпП України?

ДІЛОВОДСТВО

ЗАГОРЕЦЬКА Олена
Оформлення організаційно-розпорядчих документів згідно з новими правилами. Наказ (розпорядження) з основної діяльності юридичної особи. Наказ (розпорядження) з адміністративно-господарських питань

Які зовні відмінні ознаки у розпорядчих документів з основної діяльності й адміністративно-господарських питань? Як правильно організувати погодження розпорядчого документа?

ЮЗОВА Юлія
Правильне оформлення кадрових документів: уникаємо типових помилок. Надання щорічних відпусток

Як правильно оформити наказ про надання відпустки? У яких випадках працівника можна відкликати з відпустки? Хто має право на грошову компенсацію за невикористану відпустку?

ПОСАДОВІ ІНСТРУКЦІЇ

КЛИМЕНКО Олександр
Як розробити посадову інструкцію, якщо нема затвердженої кваліфікаційної характеристики професії. Рекомендації

Як діяти, якщо треба увести до штатного розпису підприємства нові посади з приведенням їх у відповідність до Зміни № 2 і Зміни № 3 до КП? На основі яких документів розробляються посадові інструкції? Як творчо підходити до розробки посадової інструкції?

ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ

Установлення гнучкого режиму робочого часу
Надання додаткової соціальної відпустки за двома підставами
Пільги багатодітному батькові
Оплата листка непрацездатності,
виданого в період щорічної відпустки
Обчислення страхового стажу для оплати лн працівниці, яка перед настанням страхового випадку не мала заробітку з поважних причин
Щодо введення до штатного розпису ПТНЗ посади «Методист навчальної частини»

СОЦІАЛЬНЕ СТРАХУВАННЯ

ЛАЗОРЕНКО Олександр
Листки непрацездатності, видані у Донецькій і Луганській областях після 1 грудня 2014 року

Чи можуть бути підставою для призначення матеріальної допомоги за рахунок коштів Фонду соціального страхування листки непрацездатності, видані після 1 грудня 2014 року? Який строк дії довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи? Як надається матеріальне забезпечення, якщо застрахована особа не має трудової книжки чи довідки про нараховану заробітну плату?

КАДРОТЕКА

Зразок наказу про прийняття на роботу на час виконання певної роботи    93
Зразок наказу про звільнення у зв’язку із закінченням строку трудового договору (п. 2 ст. 36 КЗпП України)

КАЛЕНДАР-ПІДКАЗКА