...
Реєструйся

До «Армії відновлення» вже залучили більше ніж тисячу осіб


Згідно з оперативними даними Державної служби зайнятості станом на 15 листопада в Україні до суспільно корисних робіт було залучено 1036 осіб, які мають статус безробітного.

«Ми розглядаємо цей процес як механізм переходу людини зі статусу безробітного в статус зайнятої особи. Виконуючи суспільно корисні роботи, безробітний не тільки буде отримувати зарплату, більшу ніж виплати по безробіттю, але й приносити користь суспільству, що дуже цінно, особливо в ці турбулентні часи. Збільшиться купівельна спроможність таких громадян, а відтак і зростатиме потреба у виробництві товарів та наданні послуг, що приведе до створення нових робочих місць», — зазначає заступниця Міністра економіки України Тетяна Бережна.

Наразі до суспільно корисних робіт залучають безробітних у п’ятьох областях України: Сумській (499 безробітних), Київській (209), Чернігівській (176), Донецькій (107), Полтавській (45).

Ще у двох регіонах — Рівненській і Волинській областях — розглядають можливість залучення безробітних до суспільно корисних робіт найближчим часом.

У Міністерстві економіки України впевнені, що ця ініціатива допоможе українцям, особливо в маленьких містечках, одночасно заробляти кошти й відновлювати свої громади.

Види суспільно корисних робіт відрізняються залежно від регіону. Нагадаємо, що найчастіше людей залучають до:

  • укріплення дамб, розчищення узбережжя біля водойм і річок;
  • заготівлі дров для населення;
  • розвантаження гуманітарної допомоги;
  • облаштування підвальних приміщень у багатоповерхових будинках, школах під укриття;
  • ремонтно-відновлювальних робіт у приміщеннях соціальної сфери;
  • упорядкування, відновлення та благоустрою міст;
  • ліквідації стихійних сміттєзвалищ й облаштування полігонів твердих побутових відходів;
  • проведення ремонтно-відновлювальних робіт (насамперед робіт, що виконуються на об’єктах забезпечення життєдіяльності громад).

Замовляйте посібник «Оптимізація трудових відносин у період воєнного стану: ТОП-55 відповідей» від редакції журналу «КАДРОВИК.UA».

Джерело: Міністерство економіки України

Матеріали до теми


Дефіцит кадрів впливає на розвиток бізнесу не менше, ніж дефіцит електроенергії
В Україні дефіцит кадрів уже досяг історичного рівня. Кількість відкритих вакансій, розміщених на кадрових порталах, сягнула рекордної позначки. Пропозицій про ...
Нові функції застосунку Резерв+: військово-обліковий документ через QR-код та виправлення помилок дистанційно
З 18 червня у застосунку Резерв+ зʼявився QR-код, відсканувавши який уповноважені органи можуть перевірити чинність електронного військово-облікового документа, що має ...