Згідно з оперативними даними Державної служби зайнятості станом на 15 листопада в Україні до суспільно корисних робіт було залучено 1036 осіб, які мають статус безробітного.
«Ми розглядаємо цей процес як механізм переходу людини зі статусу безробітного в статус зайнятої особи. Виконуючи суспільно корисні роботи, безробітний не тільки буде отримувати зарплату, більшу ніж виплати по безробіттю, але й приносити користь суспільству, що дуже цінно, особливо в ці турбулентні часи. Збільшиться купівельна спроможність таких громадян, а відтак і зростатиме потреба у виробництві товарів та наданні послуг, що приведе до створення нових робочих місць», — зазначає заступниця Міністра економіки України Тетяна Бережна.
Наразі до суспільно корисних робіт залучають безробітних у п’ятьох областях України: Сумській (499 безробітних), Київській (209), Чернігівській (176), Донецькій (107), Полтавській (45).
Ще у двох регіонах — Рівненській і Волинській областях — розглядають можливість залучення безробітних до суспільно корисних робіт найближчим часом.
У Міністерстві економіки України впевнені, що ця ініціатива допоможе українцям, особливо в маленьких містечках, одночасно заробляти кошти й відновлювати свої громади.
Види суспільно корисних робіт відрізняються залежно від регіону. Нагадаємо, що найчастіше людей залучають до:
- укріплення дамб, розчищення узбережжя біля водойм і річок;
- заготівлі дров для населення;
- розвантаження гуманітарної допомоги;
- облаштування підвальних приміщень у багатоповерхових будинках, школах під укриття;
- ремонтно-відновлювальних робіт у приміщеннях соціальної сфери;
- упорядкування, відновлення та благоустрою міст;
- ліквідації стихійних сміттєзвалищ й облаштування полігонів твердих побутових відходів;
- проведення ремонтно-відновлювальних робіт (насамперед робіт, що виконуються на об’єктах забезпечення життєдіяльності громад).
Замовляйте посібник «Оптимізація трудових відносин у період воєнного стану: ТОП-55 відповідей» від редакції журналу «КАДРОВИК.UA».
Джерело: Міністерство економіки України