Добираємо назву роботи для музичного керівника

Дата публікації: 26.09.2019

 

Запитання
Під час добору назв посад для нового штатного розпису нашого підприємства ми не змогли знайти у розділі 1 Класифікатора професій, де містяться посади керівників, підхожу професійну назву роботи для музичного керівника самодіяльного театру при будинку культури на нашому підприємстві. Як нам бути?

Відповідь
Справді, професійні назви робіт майже усіх спеціалізацій керівників будь-яких рівнів (підприємств, установ, організацій, філій, структурних підрозділів тощо) містить розділ 1 «Законодавці, вищі державні службовці, керівники, менеджери (управителі)» Класифікації професій Національного класифікатора України ДК 003:2010 «Класифікатор професій» (далі — КП).
Слід також зазначити, що при утворенні деяких професійних назв робіт у КП застосовують так званий прямий порядок слів, коли прикметник передує іменнику, а для інших — «зворотний», коли прикметник стоїть після іменника, що його визначає (докладніше про порядок слів у назвах професій і посад читайте в журналі «Діловодство» № 7–8, 2019, с. 96. — прим. ред.).

У КП є професійна назва роботи «керівник музичний», при утворенні якої був застосований зворотний порядок слів. У зв’язку з цим у Додатку Б «Абетковий покажчик професійних назв робіт» до КП відповідну професійну назву роботи легко можна знайти серед назв, які починаються на літеру «К», і не можна знайти серед назв, що починаються з літери «М».

Для деяких посад, у назвах яких вживається ключове слово «керівник», у КП є певні винятки, зокрема для сфери культури та мистецтва, коли відповідні професійні назви робіт належать не до розділу 1, а до розділу 2 «Професіонали» або 3 «Фахівці» Класифікації професій КП…
 

Повну версію статті читайте в журналі  «Діловодство» № 9, 2019, с. 58

Придбати журнал

Електронний формат