...
Реєструйся

Додаткові підстави звільнення з військової служби під час воєнного стану: новий законопроєкт


У Парламенті зареєстровано законопроєкт від 17 серпня 2022 року № 7678 «Про внесення змін до Закону України «Про військовий обов’язок та військову службу» щодо додаткових підстав звільнення з військової служби під час воєнного стану».

Запропоновано встановити додаткові підстави для звільнення з військової служби під час воєнного стану шляхом унесення змін до підпункту «г» пункту 2 частини 4 статті 26 Закону України від 25 березня 1992 року № 2232-XII «Про військовий обов’язок та військову службу», а саме: додати категорію сімейних обставин для звільнення з військової служби під час воєнного стану — наявність у військовослужбовця трьох і більше дітей віком до 18 років.

«Прийняття законопроєкту сприятиме посиленню захисту прав дітей під час воєнного стану та надасть можливість багатьом сім’ям, які отримали статус багатодітних після мобілізації та багатодітним батькам, які не скористались своїм правом не бути мобілізованим, через необізнаність, звільнитись з військової служби під час воєнного стану», — йдеться в пояснювальній записці до проєкту.

Джерело: ЮРЛІГА

Підстави звільнення працівників. Частина 2. Спецвипуск №2′ 2022»

Матеріали до теми


Чи виплачується допомога працівникові у разі його звільнення за станом здоров’я під час воєнного стану
Так, допомога виплачується. Відповідно до умов частини 2 статті 40 Кодексу законів про працю України (далі — КЗпП), за ініціативою ...
Компенсація за невикористану відпустку в разі відсутності розрахункового періоду
СИТУАЦІЯ Звільнено працівника, у якого немає розрахункового періоду. Як виплатити компенсації за невикористані відпустки?   КОМЕНТАР Час перебування працівника у ...