...
Реєструйся

Документи, які вимагають податківці під час перевірок роботодавців


Державна податкова служба періодично проводить документальні і фактичні перевірки, які охоплюють контроль за дотриманням роботодавцями законодавства щодо укладення трудових договорів і належного оформлення трудових відносин з працівниками. Роботодавці зобов’язані надавати всі необхідні документи для перевірки, як-от облікову інформацію про виконану роботу.

Плакати та шпаргалки для роботи відповідального за ведення військового обліку на підприємстві
0 (800) 219-977 • E-mail: podpiska@mediapro.com.ua

Згідно з пп. 75.1.2 Податкового кодексу України (далі — ПКУ) документальною перевіркою вважається перевірка, предметом якої є, зокрема:

  • дотримання роботодавцем законодавства щодо укладення трудового договору,
  • оформлення трудових відносин з працівниками (найманими особами)

та яка проводиться на підставі:

  • податкових декларацій (розрахунків),
  • фінансової, статистичної та іншої звітності,
  • регістрів податкового та бухгалтерського обліку, ведення яких передбачено законом,
  • первинних документів, які використовуються в бухгалтерському та податковому обліку і пов’язані з нарахуванням і сплатою податків та зборів, виконанням вимог іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також отриманих в установленому законодавством порядку контролюючим органом документів та податкової інформації, у тому числі за результатами перевірок інших платників податків.

Письмові і телефонні КОНСУЛЬТАЦІЇ та інші кадрові послуги експертів журналу «КАДРОВИК.UA»

Підпунктом 75.1.3 ПКУ визначено, що фактичною вважається перевірка, що здійснюється за місцем фактичного провадження платником податків діяльності, розташування господарських або інших об’єктів права власності такого платника. Така перевірка здійснюється контролюючим органом, зокрема, щодо дотримання роботодавцем законодавства щодо укладення трудового договору, оформлення трудових відносин з працівниками (найманими особами). 

Платник податків зобов’язаний надати посадовим (службовим) особам контролюючих органів у повному обсязі всі документи, що належать або пов’язані з предметом перевірки. Такий обов’язок виникає у платника податків після початку перевірки (п. 85.2 ПКУ). 

ГАРЯЧА ЛІНІЯ — безоплатні консультації для передплатників журналу «КАДРОВИК.UA»

Під час проведення фактичної перевірки в частині дотримання роботодавцем законодавства щодо укладення трудового договору, оформлення трудових відносин з працівниками (найманими особами), в тому числі тим, яким установлено випробування, перевіряється наявність належного оформлення трудових відносин, з’ясовуються питання щодо ведення обліку роботи, виконаної працівником, обліку витрат на оплату праці, відомості про оплату праці працівника.

Для з’ясування факту належного оформлення трудових відносин з працівником, який здійснює трудову діяльність, можуть використовуватися документи, що посвідчують особу, або інші документи, які дають змогу її ідентифікувати (посадове посвідчення, посвідчення водія, санітарна книжка тощо) (п. 80.6 ПКУ). 

Джерело: ГУ ДПС в Івано-Франківській області

Вебінар «Номенклатура справ від початку до кінця»

Матеріали до теми


Щодо звільнення особи від кримінальної відповідальності за несплату податків
Статті 212 та 212-1 Кримінального кодексу України (далі — ККУ) передбачають можливість звільнення особи від кримінальної відповідальності за вчинення відповідального ...
Кабмін зупинив строки адмінпроваджень через кібератаку на реєстри Мін’юсту
Рішення щодо зупинення строків адміністративного провадження та надання публічних послуг, які потребують доступу до реєстрів Мін’юсту, через масштабну кібератаку було ...
Держпраці нагадала про ризики використання незадекларованої праці
У Державній службі з питань праці поінформували роботодавців та працівників про ризики використання і різновиди незадекларованої праці. Особливу увагу роботодавців ...