...
Реєструйся

Експерт КАДРИ.UA консультує. Надурочні роботи під час воєнного стану


Цього тижня ми отримали чимало запитів на консультацію в онлайн-системі «КАДРИ.UA» від наших користувачів, які зверталися із запитаннями та проханням роз’яснити ситуації щодо надурочних робіт в період воєнного стану. 

Послуги з військового обліку • Письмові і телефонні КОНСУЛЬТАЦІЇ
Для довідок: 0 (800) 219-977

ЗАПИТАННЯ. Чи компенсується в період воєнного стану надурочна робота?

 

ВІДПОВІДЬ надає шеф-редакторка проєктів «КАДРОВИК.UA» Вікторія Ліпчанська:

Відповідно до частини 6 статті 6 Закону України від 15 березня 2022 року № 2136-IX «Про особливості трудових відносин під час воєнного стану» на період дії воєнного стану призупинено дію лише частини першої статті 65 Кодексу законів про працю України (далі — КЗпП), а саме норм, які стосуються граничних норм застосування надурочних робіт.

Так, у період дії воєнного стану надурочні роботи можуть перевищувати для кожного працівника 4 години протягом 2 днів поспіль і 120 годин на рік. Але ці години будуть наднормово відпрацьованим часом, який відповідно до статті 106 КЗпП підлягає компенсації й оплаті в подвійному розмірі. Під час запровадження воєнного стану норма статті 106 КЗпП зберігає свою чинність.

Курс «Підвищення кваліфікації з військового обліку»
Формат: відеоуроки • Для довідок: 0 (800) 219-977

Отже, надурочні роботи компенсуються відповідно до статті 106 КЗпП за погодинною системою оплати праці робота в надурочний час оплачується в подвійному розмірі годинної ставки. За відрядною системою оплати праці за роботу в надурочний час виплачується доплата у розмірі 100 % тарифної ставки працівника відповідної кваліфікації, оплата праці якого здійснюється за погодинною системою, — за всі відпрацьовані надурочні години. Компенсація надурочних робіт шляхом надання відгулу не допускається.

Спробуйте безплатний доступ до онлайн-системи «КАДРИ.UA» та отримайте готові практичні рішення для будь-якої кадрової ситуації.

Система працює 24/7 та доступна кожному користувачу за наявності функціонування інтернету. Користувачів системи консультують кращі фахівці у сфері трудового законодавства, представники державних органів, юристи та кадровики-практики.

Зауважимо, що за останній тиждень фахівцями системи проведено чимало консультацій, зокрема з такої теми, як «Надурочна робота в період воєнного стану»:

  • Чи потрібно отримувати дозволу виборного органу первинної профспілкової організації підприємства для проведення надурочних робіт?
  • У період дії воєнного стану до роботи надурочно роботодавець може залучати працівників з будь-яких підстав?
  • Роботодавець до працівників критичної інфраструктури може встановити тривалість робочого часу до 60 годин на тиждень. Чи застосовуються для таких працівників надурочні роботи?

А також консультації з інших питань, як-от:

  • Звільнення одинокої матері у зв’язку із закінченням строку трудового договору.
  • Відповідальність за неподання звітності до центру зайнятості, Державної служби статистики України, а також до ТЦК та СП.
  • Працівник оформив щорічну неподільну відпустку на 14 днів, під час якої захворів і не бажає продовжувати її одразу після «лікарняного». Як бути?
  • Щодо дії паспорта громадянина України під час воєнного стану, якщо не вклеєно фотокартку особи у разі досягнення нею 25- чи 45-річного віку.

Джерело: КАДРИ.UA

Одноденний курс НОН-СТОП «ВІДПУСТКИ-2024: ПРАКТИКА ЗАСТОСУВАННЯ»

Матеріали до теми


Експерт КАДРИ.UA консультує: щодо надсилання трудової книжки поштою в межах України та за кордон
До онлайн-системи «КАДРИ.UA» цього тижня надійшло запитання від кадрового департаменту одного з наших партнерів про те, як можна безпроблемно передати ...
Експерт КАДРИ.UA консультує. Яка тривалість щорічної відпустки сумісника з неповним робочим тижнем?
До онлайн-системи «КАДРИ.UA» цього тижня надійшло запитання від кадрового відділу однієї з державних структур щодо тривалості щорічної основної та додаткової ...
Чи повинен повідомити за два тижні неповнолітній працівник про звільнення на вимогу батьків?
Ні, не повинен. Відповідно до статті 199 КЗпП батьки, усиновителі і піклувальник неповнолітнього, а також державні органи та службові особи, ...
Експерт КАДРИ.UA консультує щодо компенсації працівникові за роботу у вихідний день
До онлайн-системи «КАДРИ.UA» цього тижня надійшло запитання від кадрової служби одного з підприємств щодо строків надання іншого дня відпочинку як ...