...
Реєструйся

Експерт КАДРИ.UA консультує. Надурочні роботи під час воєнного стану


Цього тижня ми отримали чимало запитів на консультацію в онлайн-системі «КАДРИ.UA» від наших користувачів, які зверталися із запитаннями та проханням роз’яснити ситуації щодо надурочних робіт в період воєнного стану. 

Послуги з військового обліку • Письмові і телефонні КОНСУЛЬТАЦІЇ
Для довідок: 0 (800) 219-977

ЗАПИТАННЯ. Чи компенсується в період воєнного стану надурочна робота?

 

ВІДПОВІДЬ надає шеф-редакторка проєктів «КАДРОВИК.UA» Вікторія Ліпчанська:

Відповідно до частини 6 статті 6 Закону України від 15 березня 2022 року № 2136-IX «Про особливості трудових відносин під час воєнного стану» на період дії воєнного стану призупинено дію лише частини першої статті 65 Кодексу законів про працю України (далі — КЗпП), а саме норм, які стосуються граничних норм застосування надурочних робіт.

Так, у період дії воєнного стану надурочні роботи можуть перевищувати для кожного працівника 4 години протягом 2 днів поспіль і 120 годин на рік. Але ці години будуть наднормово відпрацьованим часом, який відповідно до статті 106 КЗпП підлягає компенсації й оплаті в подвійному розмірі. Під час запровадження воєнного стану норма статті 106 КЗпП зберігає свою чинність.

Курс «Підвищення кваліфікації з військового обліку»
Формат: відеоуроки • Для довідок: 0 (800) 219-977

Отже, надурочні роботи компенсуються відповідно до статті 106 КЗпП за погодинною системою оплати праці робота в надурочний час оплачується в подвійному розмірі годинної ставки. За відрядною системою оплати праці за роботу в надурочний час виплачується доплата у розмірі 100 % тарифної ставки працівника відповідної кваліфікації, оплата праці якого здійснюється за погодинною системою, — за всі відпрацьовані надурочні години. Компенсація надурочних робіт шляхом надання відгулу не допускається.

Спробуйте безплатний доступ до онлайн-системи «КАДРИ.UA» та отримайте готові практичні рішення для будь-якої кадрової ситуації.

Система працює 24/7 та доступна кожному користувачу за наявності функціонування інтернету. Користувачів системи консультують кращі фахівці у сфері трудового законодавства, представники державних органів, юристи та кадровики-практики.

Зауважимо, що за останній тиждень фахівцями системи проведено чимало консультацій, зокрема з такої теми, як «Надурочна робота в період воєнного стану»:

  • Чи потрібно отримувати дозволу виборного органу первинної профспілкової організації підприємства для проведення надурочних робіт?
  • У період дії воєнного стану до роботи надурочно роботодавець може залучати працівників з будь-яких підстав?
  • Роботодавець до працівників критичної інфраструктури може встановити тривалість робочого часу до 60 годин на тиждень. Чи застосовуються для таких працівників надурочні роботи?

А також консультації з інших питань, як-от:

  • Звільнення одинокої матері у зв’язку із закінченням строку трудового договору.
  • Відповідальність за неподання звітності до центру зайнятості, Державної служби статистики України, а також до ТЦК та СП.
  • Працівник оформив щорічну неподільну відпустку на 14 днів, під час якої захворів і не бажає продовжувати її одразу після «лікарняного». Як бути?
  • Щодо дії паспорта громадянина України під час воєнного стану, якщо не вклеєно фотокартку особи у разі досягнення нею 25- чи 45-річного віку.

Джерело: КАДРИ.UA

Одноденний курс НОН-СТОП «ВІДПУСТКИ-2024: ПРАКТИКА ЗАСТОСУВАННЯ»

Матеріали до теми


Експерт КАДРИ.UA консультує щодо розділу частин щорічної відпустки вихідними днями працівника
Цього тижня ми отримали запит на консультацію в онлайн-системі «КАДРИ.UA» від одного з наших читачів, який звернувся із проханням роз’яснити ...