...
Реєструйся

Експозе спецвипуску — документи, які надає особа при працевлаштуванні


Працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу. Відповідно до статті 24 Кодексу законів про працю України (далі — КЗпП) при укладенні трудового договору особа зобов’язана надати:

  • паспорт або інший документ, що посвідчує особу,
  • трудову книжку (у разі наявності) або відомості про трудову діяльність з реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування,
  • документ про освіту (спеціальність, кваліфікацію),
  • документ про стан здоров’я,
  • відповідний військово-обліковий документ,
  • інші документи у випадках, передбачених законодавством.

ГАРЯЧА ЛІНІЯ — безоплатні консультації для передплатників журналу «КАДРОВИК.UA»

Приймаючи працівника на роботу, кадровикові потрібно уважно перевірити його паспорт, особливо коли це паспорт-книжечка. Зокрема, чи вклеєне нове фото при досягненні 25 і 45 років. Адже паспорт, в якому не вклеєно таких фотокарток при досягненні його власником зазначеного віку, вважається недійсним.

Радимо придбати спецвипуск №02/2024 «Суміщення та інші види додаткових робіт» — актуальне й унікальне тематичне видання від експертів журналу «КАДРОВИК.UA»

Щодо паспорта у формі картки (ID-паспорт), потрібно перевірити, чи триває строк дії паспорта. Зазначений документ оформлюється особам, які не досягли 18-річного віку, на 4 роки, а особам, які досягли 18-річного віку, — на кожні 10 років (частина 3 статті 21 Закону України від 20 листопада 2012 року № 5492-VI «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус»). У разі закінчення строку дії паспорта документ здається уповноваженому суб’єкту, який видав такий документ.

Рекомендуємо Електронний журнал «КАДРОВИК.UA», який уже зараз можна передзамовити й оформити передплату онлайн на 2025 рік

Відповідно до статті 48 КЗпП облік трудової діяльності працівника здійснюється в електронній формі в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування у порядку, визначеному Законом України від 8 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування». На вимогу працівника, який вперше приймається на роботу, роботодавець зобов’язаний і надалі оформляти трудові книжки не пізніше 5 днів після прийняття на роботу (стаття 48 КЗпП). Якщо працівник працевлаштовується вперше й не має трудової книжки, за бажанням він зможе звернутися до роботодавця з вимогою оформити її…

З питань придбання доступу, послуг і передплати: 0 (800) 219-977.

Докладніше щодо особливостей прийняття на роботу та подання документів деякими категоріями осіб, зокрема неповнолітніми, особами з інвалідністю, іноземцями, особами, звільненими з місць позбавлення волі, а також щодо реалізації соціальних і податкових гарантій працівника висвітлено у спецвипуску № 01/2024 «КАДРОВИК.UA» — «Прийняття працівників на роботу».

Джерело: КАДРОВИК.UA

Вебінар «Інструкція з діловодства: алгоритм розроблення, затвердження та впровадження у роботу»

Матеріали до теми


Чи потрібно заповнювати автобіографію та особовий листок при прийнятті на роботу?
Аналіз нормативної бази щодо обов’язковості заповнення автобіографії та особового листка з обліку кадрів при прийнятті на роботу можна здійснити з урахуванням кількох ключових ...
Як подати повідомлення про прийняття на роботу в електронній формі
Зазвичай платники податків подають документи в електронній формі згідно із Порядком обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженим наказом Міністерства ...