...
Реєструйся

Гендерна рівність і права жінок на ринку праці


Гендерна нерівність у трудовому законодавстві України є серйозним питанням, яке впливає на права та можливості жінок на ринку праці. Хоча українське законодавство містить положення, спрямовані на захист прав жінок, що перебувають у трудових відносинах, все ще існує низка недоліків та дискримінаційних практик.

Одним із основних аспектів гендерної нерівності є нерівні умови праці та оплати для жінок. Незважаючи на те що жінки частіше, ніж чоловіки, мають вищу освіту, вони й частіше стикаються з низькооплачуваними та нестабільними робочими місцями. Це насамперед пов’язано зі стереотипами щодо ролей статей у суспільстві, а також з наявними практиками дискримінації під час прийняття на роботу і кар’єрному зростанні.

Вебінар «Оголошення про вакансію та відмова в прийнятті на роботу»
Запис • Дата проведення: 4 жовтня 2022 року

Заходи щодо подолання гендерної нерівності у трудовому законодавстві України

Для подолання гендерної нерівності у трудовому законодавстві України слід вжити певні заходи.

  1. По-перше, важливо змінити стереотип щодо ролей статей у суспільстві та протидіяти дискримінаційним практикам при наймі та просуванні по службі.
  2. По-друге, потрібно забезпечити більш гнучкі та рівні умови праці для жінок.

Для ефективного розв’язання проблеми гендерної нерівності важливо залучити:

  • державні та громадські організації;
  • роботодавців та працівників

Спільними зусиллями слід запровадити відповідні політики в усіх сферах. Тільки шляхом колективних дій, зі змінами законодавства та культурних стереотипів, можна досягти справедливого та рівного трудового середовища для всіх громадян України, незалежно від їх статі.

Вимоги до оголошення про вакансію та законні підстави для відмови у прийнятті на роботу: актуальні запитання — читайте в журналі «КАДРОВИК.UA»

Східне міжрегіональне управління Державної служби України з питань праці звертає увагу роботодавців на актуальність запобігання дискримінації та стигматизації працівників, запобігання насильству за ознакою статі на робочому місці, забезпечення рівних прав і можливостей жінок та чоловіків у трудових відносинах, прагне до створення виробничого середовища, в якому забезпечено рівне ставлення з повагою та гідністю до всіх працівниць та працівників, оскільки кожна людина має право на рівні права та можливості, на соціальну справедливість, а також на відсутність дискримінації у сфері праці.

Юрист з кадрових питань і трудового законодавства — online
Унікальна послуга на ринку України!
0 (800) 219-977 • podpiska@mediapro.com.ua

Раніше писали:

Джерело: Управління Держпраці


Посібник «Оптимізація трудових відносин у період воєнного стану: ТОП-55 відповідей»:

  • робочий час і час відпочинку: запровадження та оплата роботи працівників;
  • щорічні відпустки в період дії воєнного стану;
  • відпустка без збереження заробітної плати під час воєнного стану;
  • призупинення дії трудового договору: умови й оформлення;
  • звільнення працівників: зміни законодавства;
  • зміни в гарантіях мобілізованих працівників тощо.

0 (800) 219-977
podpiska@mediapro.com.ua

Матеріали до теми


Планується запровадження Національного рейтингу «Роботодавець ветеранів»
СПО профспілок оприлюднено проєкт Указу Президента «Про запровадження щорічного Національного рейтингу «Роботодавець ветеранів». Проєкт передбачає створення системи рейтингу суб’єктів господарювання, ...