...
Реєструйся

Ідею відрахувань з роботодавців на накопичувальні пенсії розглянуть повторно


Верховна Рада України 25 квітня 2024 року прийняла рішення відправити проєкт Закону «Про накопичувальне пенсійне забезпечення» (№ 9212) суб’єкту законодавчої ініціативи на доопрацювання. Для прийняття законопроєкту за основу не вистачило всього 12 голосів. Утім, від самої ідеї про накопичувальні пенсії за рахунок відрахувань з зарплат та від роботодавців — не відмовилися.

«Ми всі розуміємо, що це надскладне питання, – зазначив під час свого виступу в парламенті головний автор проєкту № 9212 Давид Арахамія. — Але ми розуміємо, що якщо ми не будемо рухатися, то ми нічого і не зробимо». Голова парламентського комітету соцполітики Галина Третьякова (співавтор законопроєкту) теж аргументувала важливість впровадження накопичувальної пенсійної системи в Україні: «У нас 10,2 мільйона осіб, які є пенсіонерами, при наявних 32 або 35 мільйонів громадян, які проживають на території України. І солідарна система як така не здатна витримати те навантаження і вкрай тяжко підтримується фінансово».

Вам може бути цікаво: Рада проголосувала за Закон про страховий стаж осіб, які працювали за кордоном

Кількість населення (в тому числі і працюючого), зокрема, через війну росії проти України зменшилося. Коефіцієнт народжуваності також наразі зазнає негативних змін. «Відповідно для відновлення належного рівня пенсійного забезпечення в Україні необхідним є впровадження обов’язкового накопичувального пенсійного забезпечення як додаткового елемента пенсійної системи», — повідомив голова підкомітету з питань соціального захисту і реабілітації осіб з інвалідністю та регулювання діяльності їх підприємств і громадських об’єднань Сергій Гривко.

Тому Комітет Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів прийняв рішення рекомендувати парламенту включити до порядку денного сесії та прийняти за основу проєкт Закону про накопичувальне пенсійне забезпечення за реєстраційним номером № 9212.

Джерело: Бухгалтер.UA

Травнева акція

Матеріали до теми


Створення Єдиного реєстру кваліфікацій (Класифікатора професій) підтримано депутатами
Верховна Рада України 9 травня 2024 року прийняла за основу проєкт Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України ...