...
Реєструйся

Рада проголосувала за Закон про страховий стаж осіб, які працювали за кордоном


Верховна Рада України 25 квітня 2024 року прийняла Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо врегулювання питання обчислення страхового стажу та пенсійного забезпечення» (законопроєкт № 9453).

Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування. Кабінету Міністрів України доручено протягом трьох місяців з дня опублікування цього Закону узгодити свої нормативно-правові акти із цим Законом, а також забезпечити узгодження міністерствами, іншими центральними органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів із цим Законом.

Читайте: Достроковий вихід на пенсію: хто має на це право

 

Фізична ідентифікація осіб для отримання пенсії

Пенсіонери, які перебувають, зокрема, за кордоном зможуть пройти процедуру фізичної ідентифікації та підтвердити своє право на пенсію. Виплата пенсії здійснюватиметься на поточні рахунки банків, розташованих на території України, за умови проходження до 31 грудня кожного року пенсіонером фізичної ідентифікації.

 

Фізична ідентифікація здійснюватиметься в органах Пенсійного фонду або в особистому електронному кабінеті на вебпорталі Пенсійного фонду за допомогою кваліфікованого електронного підпису «Дія.Підпис» («Дія ID») чи за допомогою відеоконференцзв’язку або ж шляхом посвідчення у консульській установі факту, що особа є живою.

Читайте: Алгоритм подання роботодавцями трудової книжки на оцифрування

 

Спрощено механізм відновлення пенсій

Крім того, Законом спрощено механізм відновлення пенсій для пенсіонерів, які перемістилися з АР Крим на підконтрольну державі територію. Для таких пенсіонерів достатньо письмової заяви про неодержання пенсії від органів пенсійного забезпечення рф.

Водночас, низка положень нового закону в соціальній сфері стосуються пенсій громадян, які працювали з 2014 року на державу-агресора. На рівні закону визначено, що до вислуги років не зараховуватимуться періоди військової служби та добровільного зайняття посад з 19 лютого 2014 року у Силових структурах, незаконних органах влади, утворених на тимчасово окупованій території, зокрема в окупаційній адміністрації держави-агресора, в незаконних судових або правоохоронних органах, незаконних збройних чи воєнізованих формуваннях на тимчасово окупованій території або у збройних формуваннях держави-агресора.

 

Обчислення страхового стажу для призначення пенсії особам, які працювали за межами України

Рішенням Верховної Ради України врегульовано також питання обчислення страхового стажу для призначення пенсії особам, які працювали за межами України. Так, до страхового стажу будуть зараховані періоди роботи/військової служби на умовах ратифікованих міжнародних договорів. Якщо договори не укладені, стаж буде зараховуватися у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

Джерело: ВРУ

Акція Оплачуй 9 міс - отримуй 12

Матеріали до теми


Створення Єдиного реєстру кваліфікацій (Класифікатора професій) підтримано депутатами
Верховна Рада України 9 травня 2024 року прийняла за основу проєкт Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України ...
Ідею відрахувань з роботодавців на накопичувальні пенсії розглянуть повторно
Верховна Рада України 25 квітня 2024 року прийняла рішення відправити проєкт Закону «Про накопичувальне пенсійне забезпечення» (№ 9212) суб’єкту законодавчої ініціативи ...