...
Реєструйся

кадУ листку непрацездатності нерозбірливо написана дата виходу на роботу працівника. Які дії роботодавця?


У листку непрацездатності, наданому працівником на підприємство, в графі «стати до роботи» комісія із соціального страхування не може прочитати дату виходу працівника на роботу, оскільки дата написана нерозбірливим почерком та з помарками. Яке рішення у цьому випадку має ухвалити комісія?

Відповідно до частини 1 статті 31 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23 вересня 1999 року № 1105-XIV (далі — Закон № 1105) підставою для призначення допомоги по тимчасовій непрацездатності, по вагітності та пологах, за основним місцем роботи, є виданий у встановленому порядку листок непрацездатності. Порядок і умови видачі, продовження та обліку листків непрацездатності, здійснення контролю за правильністю їх видачі встановлюються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров’я, за погодженням з Фондом.

Нормативно правовими актами, якими затверджено порядок оформлення та видачі листків непрацездатності, є:

— Інструкція про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян», затверджена наказом Міністерства охорони здоров’я України від 13 листопада 2001 року № 455;

— Інструкція про порядок заповнення листка непрацездатності, затверджена наказом Міністерства охорони здоров’я України від 3 листопада 2004 року № 532/274/1 Зб-ос/1406 (далі — Інструкція № 532).

Зокрема, згідно з пунктом 1 Інструкції № 532 лицьовий бік бланка листка непрацездатності заповнюється лікуючим лікарем або молодшим медичним працівником з медичною освітою. Записи в листку непрацездатності здійснюються розбірливим почерком, без помарок, синім, фіолетовим або чорним чорнилом…

Повну відповідь Миколи Постернака, головного юрисконсульта Лівобережної міжрайонної виконавчої дирекції Київського міського відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, читайте в журналі «Довідник кадровика. КАДРОВИК.ЮА» № 6, 2018.

Микола Постернак,
експерт із питань соціального страхування

Придбати видання Архів журналу

Матеріали до теми


За яких умов можна призупинити дію трудового договору
Головними умовами для призупинення дії трудового договору є абсолютна неможливість роботодавця надавати роботу, а працівника – виконувати її. У роз’ясненні ...
Оплата тимчасової непрацездатності застрахованій особі, яка працює за сумісництвом
З 1 січня 2023 року до Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23 вересня 1999 року № 1105-XIV ...