...
Реєструйся

Кількість державних службовців в Україні за пів року скоротилася на 4678 осіб


За результатами чергового квартального моніторингу кількісного складу державних службовців, спостерігається стійка тенденція щодо відтоку кадрів. Фактична кількість державних службовців наразі становить 161 575 осіб. Упродовж третього кварталу 2023 року їх стало менше на 1978. А з урахуванням даних другого кварталу — менше на 4678.

Про це зазначила Голова НАДС Наталія Алюшина, коментуючи аналіз статистичних даних про кількісний склад державних службовців за третій квартал 2023 року.

Читайте також: Орган влади може відмовитися від класифікації посад, але тоді залишиться з «голими» окладами

З огляду на цю тенденцію, збільшується кількість вакантних посад на державній службі. Зараз їх 38 064. «Упродовж третього кварталу 2023-го їх стало більше на 1823, порівняно з даними другого кварталу», — наголосила Голова Агентства.

В Україні наразі нараховується 4075 державних службовців (з них 713 – жінки), які мобілізовані або проходять службу у військах територіальної оборони ЗСУ та добровольчих формуваннях територіальних громад. Ця кількість упродовж трьох місяців зросла на 129 чоловік. З початку повномасштабної агресії 133 державних службовців загинули, а 134 зазнали поранення.

Читайте також: Що передбачає нова Класифікація посад держслужби

Згідно з даними, 1977 державних службовців наразі перебувають за кордоном. Упродовж третього кварталу їх стало менше на 714 осіб. Ще 5332 державних службовців перебувають на ТОТ або в межах районів бойових дій.

Читайте також: З держслужбовцем передпенсійного віку може бути припинено державну службу за станом здоров’я

Джерело: НАДС

Передплата

Матеріали до теми


Діють інструкції до проведення іспитів на рівень володіння державною мовою
Національна комісія зі стандартів державної мови затвердила Інструкції до проведення іспитів на рівень володіння державною мовою. Відповідне рішення від 22 ...