...
Реєструйся

З держслужбовцем передпенсійного віку може бути припинено державну службу за станом здоров’я


Постановою Кабінету Міністрів України від 13 жовтня 2023 року № 1085 «Про внесення змін до Порядку розірвання трудового договору з ініціативи роботодавця (власника або уповноваженого ним органу, фізичної особи, яка використовує працю найманих працівників) у зв’язку з виявленням невідповідності працівника займаній посаді за станом здоров’я за наявності в нього права на призначення дострокової пенсії за віком» внесено зміни до Порядку розірвання трудового договору з ініціативи роботодавця (власника або уповноваженого ним органу, фізичної особи, яка використовує працю найманих працівників) у зв’язку з виявленням невідповідності працівника займаній посаді за станом здоров’я за наявності в нього права на призначення дострокової пенсії за віком, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2022 року № 1449 (далі — Порядок № 1449). 

Читайте також: Особливості звільнення держслужбовців у разі виходу на пенсію

Порядок № 1449 доповнено тим, що невідповідність працівника займаній посаді за станом здоров’я підтверджується тепер і медичним висновком про неможливість виконання державним службовцем службових обов’язків за станом здоров’я.

 

Також пункт 3 Порядку № 1449 доповнено тим, що виявлена невідповідність працівника займаній посаді за станом здоров’я у разі його відмови від переведення на іншу роботу або в разі відсутності відповідних вакансій для його переведення може бути підставою для розірвання трудового договору та звільнення працівника за ініціативою роботодавця згідно з пунктом 2 частини першої статті 40 Кодексу законів про працю України, а також пунктом 2 частини першої статті 88 Закону України від 10 грудня 2015 року № 889-VIII «Про державну службу».

Читайте також: Який новий розмір матеріальної допомоги держслужбовцям — постанова Кабміну

Отже, відтепер з державним службовцем може бути припинено державну службу у разі неможливості виконання ним службових обов’язків за станом здоров’я за наявності медичного висновку, коли на день звільнення державному службовцеві залишилося не більше ніж півтора року до досягнення пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України від 9 липня 2003 року № 1058-IV «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», і у нього наявний страховий стаж, необхідний для призначення пенсії за віком у мінімальному розмірі, передбаченому абзацом першим частини першої статті 28 цього Закону.

 

Читайте також: Про нові вимоги щодо підтвердження витрат у відрядженні для держслужбовців та бюджетників

Джерело: журнал «КАДРОВИК.UA»

Передплата

Карина Снісар
Карина Снісар
експерт проєктів «КАДРОВИК.UA», головний редактор системи «КАДРИ.UA»

Матеріали до теми


Чи правомірне скасування додаткових та компенсаційних виплат, передбачених колективним договором, під час дії воєнного стану?
Відповідно до статті 13 Кодексу законів про працю України (далі — КЗпП України) зміст колективного договору визначається сторонами в межах ...
Дата звільнення не зазначена у заяві: чи може роботодавець відмовити через це?
Згідно зі статтею 46 Конституції України кожен має право на працю, яку він вільно обирає або на яку вільно погоджується. Використання ...