У Живому журналі доступний листопадовий випуск видання «КАДРОВИК.UA» № 11, 2023.
Проконсультуватися з нашими експертами можна за допомогою зручних сервісів: телефонні, письмові чи онлайн консультації. А також можна замовити кадровий аудит і послуги з військового обліку.
З питань придбання послуг і передплати: 0 (800) 219-977.
Читайте у свіжому випуску, зокрема:
ПРАВОВА ПОЗИЦІЯ
Підприємства, установи, організації (далі — підприємство) за потреби можуть в установленому порядку направляти працівників у відрядження. Такі поїздки можуть здійснюватися як у межах України, так і за кордон. Якщо стосовно відряджень у межах України запитань, як правило, виникає менше, то з відрядженнями за кордон складніше. Це, зокрема, пов’язано з тим, що до нормативно-правових актів, якими регулюються питання виїзду працівників за кордон, оплати поїздок, визначення суми кошторису тощо, неодноразово вносилися зміни.
Приймаємо на роботу ВПО: умови та порядок
Згідно зі статтею 1 Закону України від 20 жовтня 2014 року № 1706-VII «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» (далі — Закон № 1706) внутрішньо переміщеною особою (далі — ВПО) є громадянин України, іноземець або особа без громадянства, яка перебуває на території України на законних підставах і має право на постійне проживання в Україні, яку змусили залишити або покинути своє місце проживання в результаті або з метою уникнення негативних наслідків збройного конфлікту, тимчасової окупації, повсюдних проявів насильства, порушень прав людини та надзвичайних ситуацій природного чи техногенного характеру.
Надбавки при неповному робочому часі: як правильно їх обчислювати
СИТУАЦІЯ: Працівника прийнято на роботу на умовах неповного робочого часу (4 год. на день). За високі досягнення у праці йому планується виплачувати надбавку. Як правильно обчислити суму такої виплати: від посадового окладу (100 %) чи від його половини?
- У яких випадках застосовуються надурочні роботи?
- Яким категоріям працівників можна встановити ненормований робочий день?
- Як компенсуються відповідні «перепрацювання»?
- Як відобразити їх у табелі обліку використання робочого часу?
ГАЛУЗЕВІ ОСОБЛИВОСТІ
Освітні рівні працівників: для посад і професій
На підставі яких нормативно-правових актів визначаються освітньо-кваліфікаційні рівні?
Чи можна призначити працівника на посаду, якщо він не має відповідного освітньо-кваліфікаційного рівня?
Як правильно визначити кваліфікаційні вимоги до посади, якщо для неї не розроблено кваліфікаційної характеристики?
СОЦІАЛЬНЕ СТРАХУВАННЯ
Строки опрацювання та оплати електронного листка непрацездатності
- У який строк роботодавець має призначити та обчислити страхову виплату за «лікарняним»?
- У який строк потрібно оформити та подати заяву-розрахунок?
- У який строк фінансується заява-розрахунок?
МЕНЕДЖМЕНТ ЗАРОБІТНОЇ ПЛАТИ
СИТУАЦІЯ: Доброволець територіальної оборони постійно задіяний у добровольчому формуванні територіальної громади. Підприємство, на якому працює зазначений працівник, не сплачує ЄСВ. Чи правомірно це в умовах воєнного стану?
Відповідно до частини першої статті 83 КЗпП та частини першої статті 24 Закону № 504 у разі звільнення працівника йому виплачується грошова компенсація за всі не використані ним дні щорічної відпустки, а також додаткової відпустки працівникам, які мають дітей або повнолітню дитину з інвалідністю з дитинства підгрупи А I групи.
Питання звільнення працівників регламентовано КЗпП. Натомість КЗпП не урегульовано питання звільнення працівників в умовах воєнного стану. Особливості трудових відносини працівників підприємств, установ, організацій (далі — підприємство) зокрема стосовно їхнього звільнення, у період дії воєнного стану визначає Закон № 2136.
А також:
- Кадротека. Розрахунок норми тривалості робочого часу на 2024 рік
- Кадрокалендар. Головні дати листопада — початку грудня
- Моніторинг законодавства
Докладніше — у Живому журналі «КАДРОВИК.UA» № 11, 2023
Джерело: журнал «КАДРОВИК.UA»