Як уже повідомлялося, з 1 грудня бронювання військовозобов’язаних відбуватиметься через портал «Дія». Водночас усі критично важливі підприємства мають підтвердити свій статус до 28 лютого 2025 року відповідно до змін, внесених постановою від 22 листопада 2024 року № 1332 «Деякі питання бронювання військовозобов’язаних на період мобілізації та на воєнний час» до постанови від 27 січня 2023 року № 76 «Деякі питання реалізації положень Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію” щодо бронювання військовозобов’язаних на період мобілізації та на воєнний час».
Послуги з військового обліку • Письмові і телефонні КОНСУЛЬТАЦІЇ
Для довідок: 0 (800) 219-977
У Мінекономіки поінформували, що Кабмін зробив чіткішою процедуру бронювання військовозобов’язаних на період воєнного стану. Крім того, в листопаді Уряд завершив аудит рішень щодо визначення підприємств, установ і організацій критично важливими. За результатами аудиту 95 % від всіх критично важливих підприємств зберегли цей статус.
Зазначимо, що Кабмін зберіг вісім чинних критеріїв для визначення підприємства критично важливим. Проте галузеві та регіональні критерії критичності тепер погоджуються Міністерством оборони та Міністерством економіки.
Електронний журнал «КАДРОВИК.UA»: анонс грудневого номера 2024 року
Таким чином, для приватних підприємств встановлюється обов’язковий критерій — нарахована середня зарплата у підприємстві за останній календарний квартал має бути не менше 2,5 мінімальної зарплати. Впроваджується обов’язковий критерій для підприємств — відсутність
Підприємства, які забажають забронювати працівника, повинні підтвердити відповідність чинним та новим критеріям до кінця лютого 2025 року. Після підтвердження критичності підприємства повинні через «Дію» знову подати списки працівників для бронювання. До подання оновлених списків усі надані бронювання залишаються чинними.
Наголосимо, що бронювання працівників через «Дію» вже запрацювало з 1 грудня. Підприємствам забороняється бронювати працівників, які не перебувають на військовому обліку або не мають військово-облікових документів.
Читайте також: Бронювання працівників з 1 грудня: відповіді на актуальні запитання
Рішення щодо визначення підприємств критично важливими обов’язково будуть піддані моніторингу з можливістю анулювання бронювання. Таку опцію буде передбачено у «Дії». Щомісяця відбуватиметься моніторинг відповідності підприємств встановленим вимогам щодо середньої зарплати на підприємстві, рівня сплати податків та кількості військовозобов’язаних. Уразі якщо буде встановлено, що підприємство не відповідає вимогам — на нього сформують запит для надання пояснень, а підприємство може бути позбавлене статусу критичного.
Джерело: Кабінет Міністрів України