...
Реєструйся

КЗпП доповнять новою нормою про охорону психічного здоров’я працівників


Верховна Рада прийняла за основу законопроєкт № 12030 «Про систему охорони психічного здоров’я в Україні». Законопроєкт був схвалений профільним комітетом Ради.

Так, у Кодексі законів про працю буде передбачено, що роботодавець створює службу охорони психічного здоров’я. Крім того, кожен роботодавець має розробити та затвердити політику або план захисту та зміцнення психічного здоров’я на робочому місці.

Відповідно в Законі України «Про охорону праці» встановлюється, що працівник має право на психосоціальну підтримку на робочому місці, для чого роботодавець вживає заходів визначених законодавством, розробляє і впроваджує політику або план захисту та зміцнення психічного здоров’я на робочому місці.

Читайте також: Методичні рекомендації щодо запровадження психосоціальної підтримки на робочому місці для роботодавців

Також встановлюється, що роботодавець з кількістю найманих працівників 50 і більше осіб створює службу охорони психічного здоров’я.

На підприємстві з кількістю працюючих менше 50 осіб функції служби охорони психічного здоров’я можуть виконувати в порядку сумісництва особи, які мають відповідну підготовку.

На підприємстві з кількістю працюючих менше 20 осіб для виконання функцій служби психічного здоров’я можуть залучатися сторонні спеціалісти на договірних засадах, які мають відповідну підготовку. Функції та повноваження охорони психічного здоров’я, її типове положення про неї затверджуються Кабміном.

Крім того, з Основ законодавства про охорону здоров’я виключається норма про те, що з метою запобігання шкоди здоров’ю населення застосування гіпнозу, навіювання, інших методів психологічного і психотерапевтичного впливу дозволяється лише у місцях та в порядку, встановлених МОЗ.

Читайте також: Роботодавців зобов’яжуть створити службу охорони психічного здоров’я

Для контролю за виконанням вимог пропонується створити Національну комісію з питань психічного здоров’я, яка, за задумом, має функціонувати у системі органів виконавчої влади, і фінансуватися з бюджету та інших не заборонених джерел.

Нацкомісія буде відповідати зокрема за створення та ведення Державного реєстру саморегулівних організацій у сфері психічного здоров’я та Реєстру надавачів послуг у сфері психічного здоров’я; здійснювати сертифікацію фахівців в сфері психічного здоров’я, а також повноваження щодо здійснення контролю за якістю та обсягом наданих послуг з питань психічного здоров’я, контролю і нагляду за додержанням законодавства про охорону психічного здоров’я, державних стандартів, критеріїв і вимог, нормативів та етичних принципів тощо.

Джерело: КАДРИ.UA

Передплата

Матеріали до теми


Виробнича практика учня: що каже ДПС про повідомлення?
Для проходження виробничої практики слухачами професійно-технічних закладів (далі – ПТНЗ) ці заклади освіти укладають відповідні договори із підприємствами, установами та ...
Використання ШІ та цифрових інструментів в системі управління охороною праці в Україні
В умовах війни українські підприємства змушені адаптуватися до нових реалій, впроваджуючи сучасні інструменти для збереження життя та здоров’я працівників. Від ...
Медичні протипоказання: коли працівник може бути відсторонений без збереження зарплати
Якщо працівник не може виконувати свої обов’язки через стан здоров’я, роботодавець має право відсторонити його від роботи на підставі медичних ...
Комплексні заходи з охорони праці: з чого почати і як не забути головне
Комплексні заходи з охорони праці – це заходи щодо досягнення встановлених нормативів безпеки, гігієни праці та виробничого середовища, підвищення наявного ...