Кабінет Міністрів України ухвалив зміни до двох важливих порядків:
✔ щодо компенсації роботодавцям за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб (ВПО);
✔ щодо реєстрації безробітних осіб, зокрема осіб з інвалідністю.
Що змінилося?
Найголовніше — скасовано вимогу подавати медичні документи про встановлення інвалідності.
Тепер роботодавцям не доведеться зайвий раз збирати довідки та виписки з МСЕК при прийомі на роботу людей з інвалідністю, які мають статус безробітного або ВПО.
Уряд поступово впроваджує реформу системи МСЕК, яка має зробити інвалідність — не «діагнозом на все життя», а реальним соціальним статусом з можливістю працевлаштування без бюрократії. Це не просто про спрощення процедур — це про довіру до людини й фокус на її можливостях, а не на довідках.
Навчання для кадровиків — семінари, курси, тренінги, вебінари
Індивідуальні курси кадровиків з нуля: 0 (800) 21 99 77
Отже, внесено зміни до:
- Порядку надання роботодавцю компенсації витрат на оплату праці за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб внаслідок проведення бойових дій під час воєнного стану в Україні;
- Порядку реєстрації, перереєстрації зареєстрованих безробітних та ведення обліку осіб, які шукають роботу, з метою приведення їх у відповідність до норм Закону України від 19.12.2024 № 4170-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування медико-соціальної експертизи та впровадження оцінювання повсякденного функціонування особи».
Експрес-курс «Облікові документи кадрової служби та порядок їх ведення»
0 (800) 21 99 77 • E-mail: info@mediapro.com.ua
Уточнено:
- перелік документів, які мають надати роботодавці для отримання компенсації витрат на оплату праці за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб (виключено необхідність подання інформації за формою №0 80/о або № 157-1/о у разі працевлаштування особи з інвалідністю);
- перелік документів для припинення реєстрації безробітного (виключено з переліку документів витяг з рішення експертної команди з оцінювання повсякденного функціонування особи, а замість індивідуального плану працевлаштування передбачено рекомендації, що є частиною індивідуальної програми реабілітації особи з інвалідністю).
Джерело: Представник уряду у ВРУ