Реєструйся

На чиє ім’я директор підприємства пише заяву про надання щорічної основної відпустки і як правильно оформити відповідний наказ?


КАДРОбудні. П’ятниця. Відпустки

На чиє ім’я директор підприємства пише заяву про надання щорічної основної відпустки і як правильно оформити відповідний наказ?

Заява не пишеться. У наказі про надання щорічної відпустки зазначається «Відбуваю у щорічну основну відпустку…»

Директор підприємства, як і всі інші працівники, має право на щорічну відпустку (ст. 2 Закону України «Про відпустки» від 15 листопада 1996 року № 504/96-ВР). Така відпустка оформляється наказом від його імені, тобто від першої особи. Наказ підписує директор.

На нашу думку, директор не може сам собі наказати йти у відпустку, а тому в наказі доцільно написати:

Відбуваю у щорічну основну відпустку…

Чи зобов’язаний роботодавець установити на прохання головного електрика, що є опікуном десятирічної дитини, неповний робочий день (5 год.)?

Так, зобов’язаний.

Робочим часом вважається встановлений законом або угодою сторін час, протягом якого працівники згідно з правилами внутрішнього трудового розпорядку й умовами трудового договору повинні виконувати свої трудові обов’язки. Згідно зі статтею 50 КЗпП нормальна тривалість робочого часу працівників не може перевищувати 40 год. на тиждень. Водночас підприємства та організації можуть установлювати в колективному договорі меншу норму тривалості робочого часу.

Крім того, відповідно до статті 56 КЗпП за угодою між працівником і власником або уповноваженим ним органом може встановлюватися як під час прийняття на роботу, так і згодом неповний робочий час (день або тиждень).

На прохання вагітної жінки, жінки, яка має дитину віком до 14 років або дитину-інваліда, у т. ч. таку, що перебуває під її опікуванням, або здійснює догляд за хворим членом сім’ї відповідно до медичного висновку, власник або уповноважений ним орган зобов’язаний установити їй неповний робочий день або неповний робочий тиждень. Згідно зі статтею 1861 КЗпП власник або уповноважений ним орган також зобов’язаний установити неповний робочий час на прохання батька, який виховує дітей без матері (у т. ч. у разі тривалого перебування матері в лікувальному закладі), опікуна (піклувальника), одного з прийомних батьків, одного з батьків-вихователів.

Оплата праці працівників, які працюють на умовах неповного робочого часу, провадиться пропорційно відпрацьованому часу або залежно від виробітку.

Матеріали до теми


Експерт КАДРИ.UA консультує щодо виправлення помилки, допущеної при поданні відомостей до ПФУ
До онлайн-системи «КАДРИ.UA» цього тижня надійшло запитання від кадрової служби одного з наших партнерів. ЗАПИТАННЯ. Виявили, що при поданні відомостей ...
Незакінчена сторінка в трудовій — це помилка? Відповідаємо!
На підприємство влаштувався новий працівник. В його трудовій книжці трудова діяльність записана у відомостях про нагородження. Роботодавець має продовжувати записи ...
Експерт КАДРИ.UA консультує: «Знятий з обліку у ТЦК: чи можна приймати на роботу такого кандидата?»
До онлайн-системи «КАДРИ.UA» цього тижня надійшло запитання від кадрового департаменту однієї з державних структур. ЗАПИТАННЯ. Приймаємо на роботу працівника. У його ...