Реєструйся

Обов’язки роботодавців щодо працівників з ВІЛ/СНІДом


Міжнародна організація праці (далі – МОП) розробила Практичний посібник «ВІЛ/ СНІД та сфера праці» задля визначення принципів боротьби з епідемією ВІЛ/СНІДу у сфері праці та в межах забезпечення гідних умов праці.

Згідно з рекомендаціями МОП, роботодавці повинні заохочувати працівників з ВІЛ/СНІДом отримувати консультації та допомогу поза межами підприємства або в службах безпеки й гігієни праці (якщо такі є на підприємстві) чи в інших структурах, якщо вони надають спеціалізовані й конфіденційні послуги.

Читайте також: Захист права на працю людей, які живуть з ВІЛ

Для цього роботодавці повинні зробити таке:

  • визначити експертів, групи самодопомоги й служби на місцевому рівні чи на рівні регіону, що спеціалізуються на наданні консультацій з питань ВІЛ/СНІДу та його лікування;
  • визначити ті місцеві медичні й немедичні організації, які можуть бути корисними для працівників, які живуть із ВІЛ/СНІДом;
  • рекомендувати працівникам звертатися до дільничного лікаря або до спеціалізованих медичних установ для проведення первинного огляду й лікування, якщо таке не проводилося, або порекомендувати працівникові спеціалізовану медичну установу, якщо він її ще не знайшов.

Читайте також: Звільнення за прогул під час повітряних тривог: перша судова практика

Роботодавці повинні надавати ВІЛ-інфікованим і хворим на СНІД працівникам достатньо вільного часу, згідно з мінімальними національними нормами, для отримання консультацій та проходження лікування.

 

Консультаційна підтримка повинна надаватися працівникам безкоштовно. Під час консультування потрібно враховувати специфічні потреби й становище жінок і чоловіків. Для надання таких послуг доцільно підтримувати зв’язки з урядом, працівниками і їх організаціями та іншими зацікавленими сторонами.

У разі потреби представники працівників повинні допомагати працівникам, що живуть із ВІЛ/СНІДом, в отриманні професійних консультацій.

Консультаційні служби повинні інформувати всіх працівників про їхні права, в тому числі на допомогу, передбачену чинними програмами соціального забезпечення і професійними схемами та іншими програмами життєзабезпечення. Мета реалізації програм – допомогти працівникам подолати наслідки ВІЛ/СНІДу.

У разі виробничого контакту з ВІЛ-інфекцією роботодавці повинні надавати працівникам достатньо часу для отримання консультацій зі збереженням їх заробітної плати.

Читайте також: Права осіб з інвалідністю під час працевлаштування

Джерело: Управління Держпраці

Кадрова система «КАДРИ.UA»

Матеріали до теми


Непрацевлаштовані громадяни з малозабезпечених сімей можуть отримати кредит на початок чи розвиток власної справи
З початком повномасштабної війни, розв’язаної російською федерацією, для багатьох родин, що втратили житло, роботу, заощадження, критично важливим стало повернення до ...
Про послуги соціального супроводу військовим та їхнім родинам
Розпочалось надання послуги соціального супроводу військовим та їхнім родинам на базі військових частин. Соціальний супровід – це можливість отримати допомогу ...
Порядок проведення роботодавцем перерахунку сум нарахованих доходів та утриманого ПДФО
Згідно з підпунктом 169.4.2 пункту 169.4 статті 169 Податкового кодексу України (далі – ПКУ), роботодавець платника податку на доходи фізичних ...