Реєструйся

ОК-5, ОК-7, витяг із реєстру застрахованих осіб та довідка про доходи пенсіонера тепер доступні в Дії — Мінцифра


Призначення та перерахунок пенсії, оформлення субсидії та довідки про страховий і трудовий стаж тепер доступні на порталі Дія. Про це інформує Мінцифри. Соцпослуги щороку отримують 10 мільйонів українців. А установи, що надають їх, приймають до 18 мільйонів заяв на рік на папері.

«Ми максимально спростили їх отримання: прибрали бюрократію, поїздки до держустанов, десятки ксерокопій та довідок. Потрібна лише Дія і кілька хвилин. Відтепер українці самі обирають, коли їм зручно отримувати держпослуги», — зазначив віце-прем’єр-міністр — міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

За його словами, послуга максимально спрощена. Сама заява зроблена у формі анкети, де треба відповідати «так» чи «ні». Уся інформація, що наявна в реєстрах, підтягнеться автоматично. Документи, яких у реєстрах немає, можна зазнімкувати та завантажити до заяви, щоб уникнути необхідності щоразу відвідувати держустанову.

ОК-5, ОК-7, витяг з реєстру застрахованих осіб та довідка про доходи пенсіонера

ОК-5 та ОК-7 — одні з найпопулярніших довідок в Україні. Щороку їх видають 2,8 мільйонів. Це довідки про ваш трудовий та страховий стаж. Вони потрібні при оформленні на роботі або для призначення пенсії, нарахування лікарняних. Тепер їх можна згенерувати на порталі Дія в декілька кліків. Нікуди ходити для цього не потрібно. Те саме стосується і витягу з Реєстру застрахованих осіб та довідки про доходи пенсіонера. У декілька кліків ви можете отримати всю актуальну інформацію. На порталі Дія не треба буде подавати ніяких додаткових папірців. Необхідна довідка сформується та надійде на вашу електронну пошту.

Оформлення субсидій

Зараз достатньо подати заяву на порталі Дія та підписати своїм КЕП. 30 хв на заповнення у зручний для вас час — і жодної ксерокопії документа. Заява автоматично надійде до органів соцзахисту, які призначають субсидії. Крім того, субсидія на більшість видів послуг ЖКГ продовжуватиметься автоматично, якщо у людини протягом року нічого не змінилося.

Призначення та перерахунок пенсій

Тепер усе це можна зробити на порталі Дія. Заповнюєте анкету, завантажуєте необхідні документи та надсилаєте заявку. Процес максимально автоматизований, щоб кожен міг це зробити. Скоротили кількість документів, полів для заповнення та час на очікування. Треба зазначити, який вид пенсії ви хочете отримувати та в який спосіб — на банківську карту чи у відділенні пошти. Далі заявка потрапить на розгляд у Пенсійний фонд автоматично.

Джерело: https://buh.ligazako№.№et

Матеріали до теми


Пенсії — там, де зручно! Нові можливості для ВПО, українців за кордоном і на ТОТ
Кабінет Міністрів України разом з Міністерством соціальної політики, Пенсійним фондом України (ПФУ) за підтримки громадських організацій реалізували низку важливих змін ...
В Україні планують змінити порядок індексації пенсій: кого це стосується
Уряд України хоче переглянути механізм проведення перерахунків пенсій, зробивши його дієвим та передбачуваним для осіб, які зараз отримують пенсії. Відповідний ...
Пенсійні виплати на ТОТ: що буде з пенсією, якщо її не отримували понад рік
Через російську агресію проти України, яка триває вже понад 10 років, частина українських пенсіонерів проживає на непідконтрольній державі території. При ...
Стаж «зник» під час оцифрування трудової книжки: що робити, якщо записи не читаються
Оцифрування трудових книжок — це зручно. Але що робити, якщо період роботи не зараховано до стажу, бо сторінки в книжці ...