...
Реєструйся

Оновлено перелік громад для виплат допомоги ВПО: що змінилося


В Україні вчергове оновили перелік громад, на підставі якого внутрішні переселенці отримують допомогу від держави. Йдеться про громади, розташовані в зонах бойових дій, на тимчасово окупованих територіях та в оточенні військ РФ. Про це поінформували в Міністерстві з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України.

У відомстві нагадали, що цей перелік не є фіксованим і періодично актуалізується.

Наразі до оновленого переліку увійшла 331 територіальна громада в 9 областях України. Це на шість громад більше, ніж було станом на кінець листопада (тоді йшлося про 325 громад).

Це територіальні громади: Донецької (66), Харківської (56), Дніпропетровської (10), Луганської (37), Запорізької (64), Херсонської (49), Миколаївської (26), Сумської (19) та Чернігівської (4) областей.

У Запорізькій області до списку додалися дві громади: Вільнянська міська територіальна громада та Петро-Михайлівська сільська територіальна громада.

У Херсонській області додалися чотири громади в Бериславському районі: Високопільська селищна, Кочубеївська сільська, Нововоронцовська селищна та Новоолександрівська сільська територіальні громади.

Усі внутрішньо переміщені особи (ВПО) з цих громад гарантовано отримають щомісячну грошову допомогу на проживання в розмірі:

  • 3 тис. грн — для осіб з інвалідністю та дітей;
  • 2 тис. грн — для усіх інших.

Перелік громад формується за погодженням з Міністерством оборони України, а також на підставі пропозицій обласних і Київської міської військових адміністрацій.

СУМІСНИЦТВО: НОВІТНІ РЕАЛІЇ спецвипуск № 1, 2023 від журналу «КАДРОВИК.UA»

При визначенні громад, які можуть увійти до переліку, враховуються три ключові критерії:

  • вони мають перебувати на територіях, які є тимчасово окупованими;
  • на територіях, котрі зараз заблоковані чи перебувають в оточенні;
  • на територіях, де тривають активні бойові дії.

«Якщо ви зареєстровані в якійсь із зазначених областей, але ваша громада відсутня в цьому переліку, радимо звернутися до своєї військової адміністрації (особисто або через гарячу лінію) й уточнити інформацію», — порадили в міністерстві.

Як відомо, допомога від держави для внутрішньо переміщених осіб нараховується тричі на місяць. Кожен переселенець може отримати виплату один раз на місяць.

Джерело: ФАКТИ


Посібник «Оптимізація трудових відносин у період воєнного стану: ТОП-55 відповідей»:

  • робочий час і час відпочинку: запровадження та оплата роботи працівників
  • щорічні відпустки в період дії воєнного стану
  • відпустка без збереження заробітної плати під час воєнного стану
  • призупинення дії трудового договору: умови й оформлення
  • звільнення працівників: зміни законодавства
  • зміни в гарантіях мобілізованих працівників

0 (800) 219-977
podpiska@mediapro.com.ua

Матеріали до теми


З 2026 року — більше можливостей для працевлаштування людей з інвалідністю
З 1 січня 2026 року набудуть чинності зміни до законодавства, які розробило Мінсоцполітики. Нововведення суттєво змінять підхід до зайнятості людей ...
До 1 жовтня всім отримувачам соцвиплат належить пройти ідентифікацію в ПФУ
Відповідно до постанов Кабінету Міністрів України від 11 червня 2025 року № 695 «Деякі питання надання окремих видів державної соціальної ...
Мінсоцполітики розпочало тестування нового виду допомоги для отримувачів соціальних виплат
Міністерство соціальної політики працює над тим, щоб зробити соціальні виплати ще більш зручними та цифровізованими. Важливо, аби їх оформлення не ...