...
Реєструйся

Опубліковано закон про скасування Господарського кодексу


Президент Володимир Зеленський підписав Закон від 9 січня 2025 року № 4196-IX «Про особливості регулювання діяльності юридичних осіб окремих організаційно-правових форм у перехідний період та об’єднань юридичних осіб». Закон офіційно опублікували в «Голосі України».

Законом вносяться зміни до Цивільного кодексу України, визнається таким, що втратив чинність Господарський кодекс України, запроваджується перехідний період для поступового припинення «підприємств» та їх перетворення у господарські товариства, вносяться зміни до низки спеціальних законів з метою приведення їх у відповідність до Цивільного кодексу України.

Письмові і телефонні КОНСУЛЬТАЦІЇ та інші кадрові послуги експертів журналу «КАДРОВИК.UA»

Зокрема, передбачається корпоратизація державних та комунальних підприємств. Усі державні та комунальні унітарні підприємства мають бути трансформовані в акціонерні товариства або товариства з обмеженою відповідальністю.

Для комунальних підприємств корпоратизація є більш гнучкою, оскільки дозволяє громадам самостійно визначати доцільність трансформації.

Експрес-курс «Облікові документи кадрової служби та порядок їх ведення»
0 (800) 219-977 • E-mail: info@mediapro.com.ua

Також запроваджується прозоре управління майном. Операції з майном підприємств, де державі належить понад 50 % акцій, здійснюватимуться через систему «Прозорро.Продажі», що забезпечить відкритість процесів та мінімізує корупційні ризики.

Закон передбачає фінансову прозорість та звітність. Державні підприємства зобов’язані будуть публікувати фінансові звіти, що сприятиме прозорості управління.

Для непідприємницьких активів, які не підлягають приватизації, вводиться механізм узуфрукту, що забезпечить їхнє раціональне використання під наглядом держави.

ГАРЯЧА ЛІНІЯ — безплатні консультації для передплатників журналу «КАДРОВИК.UA»

Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування, та вводиться в дію через шість місяців з дня набрання ним чинності, крім:

  • частини другої статті 13 (щодо заборони внесення змін до відомостей про державні та комунальні підприємства, що містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань), яка вводиться в дію через три роки та шість місяців з дня набрання чинності цим Законом;
  • пункту 4 статті 17 (щодо заборони стягнення штрафу в розмірі 7 відсотків вартості товарів (робіт, послуг), з яких допущено прострочення виконання зобов’язання до виконавців державних контрактів (договорів) з оборонних закупівель), який вводиться в дію з дня набрання чинності цим Законом.

Джерело: Верховна Рада України

Форум-практикум «Трудові відносини 2025: що має знати кожен кадровик та роботодавець»

Матеріали до теми


Проєкт Трудового кодексу: що зміниться для роботодавців і працівників
Проєкт нового Трудового кодексу України покликаний модернізувати трудове законодавство, адаптувати його до сучасних умов ринку праці та європейських стандартів. Однак ...