Реєструйся

Особи з інвалідністю мають право здійснювати трудову діяльність за неповним робочим днем або робочим тижнем


За бажанням працівника з інвалідністю роботодавець зобов’язаний встановити йому пільгові умови праці. Оплата праці в цих випадках здійснюється:

  • пропорційно відпрацьованому часу

або

  • залежно від виробітку.

Суть неповного робочого часу полягає в тому, що працівник працює менше за звичайну тривалість робочого часу і при цьому оплата його праці здійснюється пропорційно до відпрацьованого часу або залежно від виробітку.

Таке зменшення може встановлюватися шляхом:

  • зменшення тривалості щоденної роботи;
  • зменшення кількості днів роботи протягом тижня або одночасного зменшення кількості днів і тривалості щоденної роботи.

Якої тривалості надати працівникові щорічну додаткову відпустку за роботу із шкідливими і важкими умовами праці, якщо його переведено на неповний робочий день (4 год.), а загальна тривалість такої відпустки за результатами атестації становить 2 календарні — читайте в журналі «КАДРОВИК.UA»

Усе залежатиме від домовленості між роботодавцем і працівником-інвалідом. Так, це можуть бути і дві години на день, і дві години на тиждень. Однак при цьому має бути дотримано мінімальних державних гарантій щодо оплати праці.

Крім цього, якщо індивідуальною програмою особи з інвалідністю передбачено зменшену тривалість робочого часу, роботодавець просто зобов’язаний створити такі умови.

Читайте також:

Джерело: Управління Держпраці

Праця осіб з інвалідністю. Спецвипуск №3′ 2022

Матеріали до теми


Живий журнал «КАДРОВИК.UA»: анонс червневого номера 2023 року
У свіжому випуску «КАДРОВИК.UA» № 6, 2023 у статтях порушуються актуальні питання про надання відпусток, працевлаштування, оформлення практикантів тощо. Експерти ...
Змінено найменування структурного підрозділу: чи проводиться позачергова атестація
ЗАПИТАННЯ Якщо змінити назву структурного підрозділу підприємства, але умови праці за атестованою раніше посадою залишаються незмінними, чи потрібно проводити переатестацію ...
Уряд змінив порядок обчислення середньої заробітної плати
Кабмін вніс зміни до Порядку обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням, ...