...
Реєструйся

Кейс для кадровика. Як скасувати неповний робочий час на посаді та встановити повний


СИТУАЦІЯ

Працівник працює на 0,5 посади лікаря-психіатра і 0,5 посади лікаря-нарколога. Так склалося, що 0,5 посади лікаря-нарколога перепрофілювали на психіатра. Тепер лікар працює на ставку психіатра. Як правильно його перевести? Наказ потрібно складати? Чи вносити запис до трудової книжки?

 

РІШЕННЯ

Працівник працює на умовах неповного робочого часу на посаді лікаря-психіатра та на умовах неповного робочого часу на посаді лікаря-нарколога. Тож маємо справу з внутрішнім сумісництвом.

Згідно зі статтею 1021 Кодексу законів про працю України (далі — КЗпП), сумісництвом вважається виконання працівником, крім основної, іншої оплачуваної роботи на умовах трудового договору у вільний від основної роботи час на тому самому або іншому підприємстві, в установі, організації або у роботодавця — фізичної особи.

З огляду на те, що автор у своєму запитанні спочатку вказав посаду лікаря-психіатра, здогадуємося, що саме ця посада є основним місцем роботи, а посада лікаря-нарколог — внутрішнє сумісництво.

СУМІСНИЦТВО: НОВІТНІ РЕАЛІЇ спецвипуск № 1, 2023 від журналу «КАДРОВИК.UA»

Щодо «перепрофілювання» посади, то саме в цьому випадку маємо справу зі змінами у штатному розписі підприємства. Потрібно вивести із штатного розпису 0,5 штатних одиниць посади лікаря-нарколога та відповідно ввести до штатного розпису додатково 0,5 штатних одиниць посади лікаря-психіатра. Зміни у штатному розписі затверджуються наказом по підприємству з основної діяльності, в якому зазначаються ті зміни, які відбудуться, та дата, з якої ці зміни набувають чинності.

Тепер щодо «переведення» працівника на «ставку» лікаря-психіатра. Оскільки 0,5 штатних одиниць посади лікаря-нарколога необхідно вивести із штатного розпису, спочатку ми повинні звільнити працівника з цієї посади за стандартною процедурою з виданням наказу та записом у трудовій книжці. Звільнити можемо, домовившись із працівником за угодою сторін на підставі статті 36 КЗпП, тому що в теорії відбулося скорочення посади, але фактично працівник залишається працювати на тому ж підприємстві на іншій посаді.

Зразок наказу про звільнення за власним бажанням
Зразок наказу про переведення на тому самому підприємстві
Зразки документівПисьмові консультації

Дата звільнення повинна передувати дню виведення посади із штатного розпису підприємства. Саме звільнити, тому що згідно зі статтею 1021 КЗпП сумісництво (як зовнішнє, так і внутрішнє) передбачає укладення трудового договору, тож цей трудовий договір ми розриваємо.

Вебінар «СУЧАСНЕ СУМІСНИЦТВО»
Формат: запис • Дата проведення: вересень 2023 року

Після звільнення з посади лікаря-нарколога працівник залишається працювати на підприємстві на посаді лікар-психіатра на умовах неповного робочого дня.

Що ми робимо? Ми НЕ переводимо працівника на «ставку» лікаря-психіатра, а скасовуємо неповний робочий час на посаді та встановлюємо повний (належні зміни для того, щоб це було можливим на цій посаді, в штатному розписі ми зробили).

Описані дії (скасування неповного робочого часу та встановлення повного) є зміною істотних умов праці за статтею 32 КЗпП. У нашому випадку зміна цих істотних умов праці, вважаємо, відбудеться за угодою сторін.

Якщо ініціатором такої зміни є роботодавець, то, згідно з частиною третьою статті 32 КЗпП, у мирний час він повинен попередити працівника не менш як за 2 місяці щодо запланованих змін. Проте у період дії воєнного стану норми частини третьої статті 32 КЗпП щодо повідомлення працівника про зміну істотних умов праці за два місяці не застосовуються згідно із Законом України від 15 березня 2022 року № 2136-IX «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану».

Підстави звільнення працівників. Спецвипуск «КАДРОВИК.UA» Частина 1. Частина 2

Про таку зміну істотних умов праці слід скласти наказ, у якому потрібно зазначити, що у зв’язку зі змінами у штатному розписі підприємства, встановити працівнику (вказати посаду лікаря-психіатра) повний робочий час, наприклад, з 1 квітня 2023 року з режимом роботи, наприклад, з 08.00 до 14.00.

Запис в трудовій книжці про скасування неповного та встановлення повного робочого часу не роблять.

Карина Снісар, експерт проєктів «КАДРОВИК.UA»

Читайте також:

Джерело: журнал «КАДРОВИК.UA»

Курс «Підвищення кваліфікації кадровиків. ПРОФІ»

Матеріали до теми


Алгоритм подання роботодавцями трудової книжки на оцифрування
Роботодавці подають трудові книжки працівників на оцифрування на порталі portal.pfu.gov.ua Першочергово подаються відомості про осіб, які найближчим часом набувають права ...
Що робити з працівниками, які залишили місце проживання і переїхали в іншу область або за кордон?
Якщо специфіка виконання роботи передбачає можливість її здійснення віддалено, за допомогою інформаційно-комунікаційних технологій, роботодавцю доцільно прийняти рішення про переведення працівника ...