Реєструйся

Ознайомлення з документами, що стосуються трудових відносин


У період дії воєнного стану сторони трудового договору можуть домовитися про альтернативні способи створення, пересилання і зберігання наказів (розпоряджень) роботодавця, повідомлень та інших документів з питань трудових відносин та про будь-який інший доступний спосіб електронної комунікації, який обрано за згодою між роботодавцем та працівником.

Тобто ознайомлення працівників з наказами (розпорядженнями), повідомленнями про наступне вивільнення або іншими документами щодо прав та обов’язків допускається в узгоджений спосіб з використанням засобів електронно-комунікаційних мереж.

Курс «Підвищення кваліфікації кадровиків. ПРОФІ»
Формат навчання: дистанційний. Максимально гнучкий графік.

Керівники повинні  турбуватися про це, затвердивши відповідні положення про організацію документообігу та повідомивши про це працівників у будь-який зручний спосіб.

Також повідомляємо, що роботодавець має ознайомити працівника з колективним договором до прийняття на роботу і повідомляти працівників у разі внесення змін до нього.

Варто пам’ятати про прописані законодавчо положення по запобіганню дискримінації працівників – незаконна відмова в прийнятті на роботу є грубим порушенням законодавства про працю. Роботодавець на вимогу претендента на вакансію зобов’язаний письмово повідомити про причину відмови.

Вимоги до оголошення про вакансію та законні підстави для відмови у прийнятті на роботу: актуальні запитання — читайте в журналі «КАДРОВИК.UA»

Джерело: Управління Держпраці

Добірка матеріалів «Особова картка й особова справа: інструкція до застосування»

Матеріали до теми


Триває робота над законопроєктом № 10062: пропонуються доопрацювання
У Верховній Раді України 20 вересня 2023 року зареєстровано проект Постанови про прийняття за основу проекту Закону України про внесення ...
Про важливість ознайомлення працівника з його трудовими обов’язками
Статтею 31 Кодексу законів про працю України (далі – КЗпП) заборонено вимагати від громадянина виконання роботи, не обумовленої його трудовим ...
Нова роль Реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів у веденні військового обліку та набуття статусу учасника бойових дій онлайн: зареєстровано закопроєкт
У Верховній Раді України 18 вересня 2023 року зареєстровано проєкт Закону про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення ...