Вхід

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.

Підприємство приймає на роботу за сумісництвом працівника, який є військовозобов’язаним. Чи потрібно повідомляти про це військовий комісаріат?

Дата публікації: 15.06.2020

КАДРОбудні. Понеділок. Прийняття на роботу

Підприємство приймає на роботу за сумісництвом працівника, який є військовозобов’язаним. Чи потрібно повідомляти про це військовий комісаріат?

Згідно з частиною другою статті 21 Кодексу законів пр. працю працівник має право реалізувати свої здібності до продуктивної і творчої праці шляхом укладення трудового договору на одному або одночасно на кількох підприємствах, в установах, організаціях, якщо інше не передбачене законодавством, колективним договором чи угодою сторін.

Сумісництвом вважається виконання працівником, крім своєї основної, іншої регулярної оплачуваної роботи на умовах трудового договору у вільний від основної роботи час на тому самому або на іншому підприємстві, в установі, організації чи у громадянина (підприємця, приватної особи) за наймом (п. 1 Положення про умови роботи за сумісництвом працівників державних підприємств, установ, організацій, затвердженого наказом Міністерства праці України, Міністерства юстиції України, Міністерства фінансів України від 28 червня 1993 року № 43). Це означає, що в працівника може бути лише одне основне місце роботи, де його відповідно до частини 5 статті 34 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» від 25 березня 1992 року № 2232-ХІІ потрібно взяти на військовий облік. Також за основним місцем роботи звірятимуть особову картку працівника (типова форма № П-2, затверджена наказом Державного комітету статистики України та Міністерства оборони України від 25 грудня 2009 року № 495/656) з даними військкомату.

Відповідно до вищевикладеного військовий облік працівників, які є військовозобов’язаними або призовниками, ведеться лише за основним місцем роботи, а тому повідомляти військовий комісаріат про прийняття працівника на роботу за сумісництвом не потрібно.

Пеходьте на сторінку журналу "КАДРОВИК.UA" у фейсбуці та дивіться відео «СУМІСНИЦТВО ТА СУМІЩЕННЯ. І ВСЕ-ТАКИ ЇХ ПЛУТАЮТЬ»