Пенсійний фонд України роз’яснив, як правильно підтвердити стаж роботи у фізичної особи — підприємця (ФОП) за період з 1999 по 2001 рік. Офіційне пояснення було надано в листі ПФУ від 11 квітня 2025 року № 2800-030102-8/24370.
Згідно із законодавством періоди до впровадження системи персоніфікованого обліку (до 1 січня 2004 року) зараховуються до страхового стажу на підставі документів, що діяли в той час. Основним документом для підтвердження стажу є трудова книжка. Однак у випадку, коли записів у трудовій книжці немає, можна використовувати й інші документи — накази, довідки, архівні дані тощо.
ГАРЯЧА ЛІНІЯ — безплатні консультації для передплатників журналу «КАДРОВИК.UA»
Згідно з Порядком, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 12 серпня 1993 року № 637, трудові книжки працівників, що працюють на умовах трудового договору у ФОП, зберігаються у самих працівників. Фізичні особи — підприємці, які мають право найму, роблять записи про прийом і звільнення працівників на основі письмових трудових договорів. Ці договори повинні бути зареєстровані в Державній службі зайнятості.
Навчання для кадровиків — семінари, курси, тренінги, вебінари
Індивідуальні курси кадровиків з нуля: 0 (800) 21 99 77
Записи, внесені фізичними особами до трудових книжок, повинні бути підтверджені підписом посадової особи державної служби зайнятості та її печаткою. У разі звільнення з роботи в трудовій книжці вказується підстава звільнення з посиланням на відповідні статті Кодексу законів про працю України, а також інформація про зняття трудового договору з реєстрації в службі зайнятості.
Це роз’яснення допоможе уточнити процедуру зарахування періодів роботи в ФОП до страхового стажу, зокрема для осіб, які працювали на умовах трудового договору в період з 1999 по 2001 рік.
Джерело ЛІГА