...
Реєструйся

Помилка в авансі: що робити, якщо працівник отримав його двічі


Працівникові виплачено зарплату за першу половину місяця (аванс), а під час виплати заробітної плати помилково виплачено суму з авансом. Як діяти?

 

Заробітна плата є винагородою, обчисленою, як правило, у грошовому виразі, яку роботодавець виплачує працівникові за виконану ним роботу (частина перша статті 21 Кодексу законів про працю України; далі — КЗпП).

Відповідно до частини першої статті 127 КЗпП відрахування із заробітної плати можуть провадитись тільки у випадках, передбачених законодавством України.

Відрахування із заробітної плати працівників для покриття їх заборгованості підприємству, установі і організації (далі — підприємство), де вони працюють, можуть провадитись за наказом (розпорядженням) роботодавця лише в деяких випадках.

Письмові і телефонні КОНСУЛЬТАЦІЇ та інші кадрові послуги експертів журналу «КАДРОВИК.UA»

Відрахування із заробітної плати працівників для покриття їх заборгованості підприємству можуть провадитись:

  • для повернення авансу, виданого в рахунок заробітної плати;
  • для повернення сум, зайво виплачених внаслідок лічильних помилок;
  • для погашення невитраченого і своєчасно не поверненого авансу, виданого на службове відрядження або переведення до іншої місцевості;
  • на господарські потреби, якщо працівник не оспорює підстав і розміру відрахування

У цих випадках роботодавець має право видати наказ (розпорядження) про відрахування не пізніше 1 місяця з дня закінчення строку, встановленого для повернення авансу, погашення заборгованості або з дня виплати неправильно обчисленої суми (п. 1 ст. 127 КЗпП).

Відповідно до пункту 24 постанови Пленуму Верховного Суду України від 24 грудня 1999 року № 13 «Про практику застосування судами законодавства про оплату праці» до лічильних помилок належать неправильності в обчисленнях, дворазове нарахування заробітної плати за один і той самий період тощо. Не можуть вважатися ними не пов’язані з обчисленнями помилки у застосуванні закону та інших нормативно-правових актів, у т. ч. колективного договору…

Ще більше корисних ексклюзивних матеріалів від провідних експертів й аналітиків знайдете на шпальтах Живого журналу «КАДРОВИК.UA» № 5-2025. Статті доступні тільки для передплатників видання.

Розлогіше про ситуацію з двічі нарахованим авансом та як виправити таку прикру помилку — читайте в журналі «КАДРОВИК.UA» у статті Світлани Цимбалюк «Двічі нарахований аванс: як виправити помилку».

Джерело КАДРОВИК.UA

Передплата

Матеріали до теми


Військові в адміністраціях отримають більше: Кабмін змінив правила виплат
Кабінет Міністрів України вніс важливі зміни до Порядку фінансового забезпечення діяльності військових адміністрацій, що регулює порядок нарахування виплат співробітникам цих ...
Експерт КАДРИ.UA консультує щодо виправлення помилки, допущеної при поданні відомостей до ПФУ
До онлайн-системи «КАДРИ.UA» цього тижня надійшло запитання від кадрової служби одного з наших партнерів. ЗАПИТАННЯ. Виявили, що при поданні відомостей ...
30 тисяч — це лише початок: кому з поліцейських можуть суттєво підняти зарплати
Матеріальна мотивація працівників Національної поліції України — ключовий чинник стабільності та ефективності правоохоронної системи. Проблема відтоку кадрів, надмірне навантаження на ...