...
Реєструйся

Помилка в авансі: що робити, якщо працівник отримав його двічі


Працівникові виплачено зарплату за першу половину місяця (аванс), а під час виплати заробітної плати помилково виплачено суму з авансом. Як діяти?

 

Заробітна плата є винагородою, обчисленою, як правило, у грошовому виразі, яку роботодавець виплачує працівникові за виконану ним роботу (частина перша статті 21 Кодексу законів про працю України; далі — КЗпП).

Відповідно до частини першої статті 127 КЗпП відрахування із заробітної плати можуть провадитись тільки у випадках, передбачених законодавством України.

Відрахування із заробітної плати працівників для покриття їх заборгованості підприємству, установі і організації (далі — підприємство), де вони працюють, можуть провадитись за наказом (розпорядженням) роботодавця лише в деяких випадках.

Письмові і телефонні КОНСУЛЬТАЦІЇ та інші кадрові послуги експертів журналу «КАДРОВИК.UA»

Відрахування із заробітної плати працівників для покриття їх заборгованості підприємству можуть провадитись:

  • для повернення авансу, виданого в рахунок заробітної плати;
  • для повернення сум, зайво виплачених внаслідок лічильних помилок;
  • для погашення невитраченого і своєчасно не поверненого авансу, виданого на службове відрядження або переведення до іншої місцевості;
  • на господарські потреби, якщо працівник не оспорює підстав і розміру відрахування

У цих випадках роботодавець має право видати наказ (розпорядження) про відрахування не пізніше 1 місяця з дня закінчення строку, встановленого для повернення авансу, погашення заборгованості або з дня виплати неправильно обчисленої суми (п. 1 ст. 127 КЗпП).

Відповідно до пункту 24 постанови Пленуму Верховного Суду України від 24 грудня 1999 року № 13 «Про практику застосування судами законодавства про оплату праці» до лічильних помилок належать неправильності в обчисленнях, дворазове нарахування заробітної плати за один і той самий період тощо. Не можуть вважатися ними не пов’язані з обчисленнями помилки у застосуванні закону та інших нормативно-правових актів, у т. ч. колективного договору…

Ще більше корисних ексклюзивних матеріалів від провідних експертів й аналітиків знайдете на шпальтах Живого журналу «КАДРОВИК.UA» № 5-2025. Статті доступні тільки для передплатників видання.

Розлогіше про ситуацію з двічі нарахованим авансом та як виправити таку прикру помилку — читайте в журналі «КАДРОВИК.UA» у статті Світлани Цимбалюк «Двічі нарахований аванс: як виправити помилку».

Джерело: КАДРОВИК.UA

Передплата

Матеріали до теми


Чи можна залишити тимчасового працівника на постійну роботу?
Працівник був прийнятий на роботу на час відсутності основного працівника (служба в ЗСУ), який в день демобілізації вирішив звільнитися, а ...
Експерт «КАДРИ.UA» консультує щодо звільнення працівника, який виїхав за кордон
До онлайн-системи «КАДРИ.UA» цього тижня надійшло запитання від кадрового відділу однієї з державних структур. ЗАПИТАННЯ. На підприємстві двоє працівників виїхали за ...
Кабмін затвердив порядок формування фонду оплати праці держслужбовців
Кабінет Міністрів України постановою від 6 червня 2025 року № 668 затвердив Порядок формування фонду оплати праці державних службовців у ...