Реєструйся

Повідомлення про виплату допомоги по тимчасовій непрацездатності


Пенсійний фонд зайнявся повідомленням про виплату коштів застрахованим особам Та протрималося повідомлення на порталі ПФУ недовго. І ось друга спроба.

Чи все вдалося у ПФУ з другої спроби? Не зовсім. Станом на 30 жовтня 2023 року траплялися випадки некоректного відображення дати виплати в сформованому повідомленні. На гарячій лінії ПФУ запевняють, що вже знають про цю помилку й оперативно виправлять.

А поки що розбираємося, де те повідомлення знайти та як сформувати й подати.

Щоб сформувати повідомлення, заходимо в особистий кабінет страхувальника на вебпорталі електронних послуг ПФУ (portal.pfu.gov.ua).

Читайте також: Як внести зміни в особисті дані на вебпорталі ПФУ

Крок 1. На головній сторінці на панелі зліва обираємо розділ «Заяви-розрахунки». Визначаємо параметри пошуку заяв-розрахунків. Натискаємо «Пошук»..

Крок 2. Із запропонованого списку обираємо Заяву-розрахунок зі статусом «Оплачено». Натискаємо піктограму з оком (переглянути).

Крок 3. У вікні з заявою-розрахунком, що спливе, спускаємося вниз та натискаємо «Створити повідомлення».

Починаємо працювати з запропонованим списком листків непрацездатності. За рядком з листком непрацездатності, за яким проведені виплати, натискаємо піктограму з олівцем.

У вікні, що спливе, зазначаємо дату виплати та виплачену суму за рахунок Фонду. Після чого натискаємо «Продовжити».

Знову потрапляємо до списку листків непрацездатності й обираємо наступний листок непрацездатності, за яким проведена виплата та який буде включено до повідомлення про виплату коштів. Тобто в одне повідомлення можна включити листки непрацездатності з однієї заяви-розрахунку.

Крок 4. Після того як всі листки непрацездатності, за якими проведено виплату коштів працівникам, з однієї заяви-розрахунку оброблено, натискаємо «Сформувати повідомлення».

Читайте також: Чи потрібно пенсіонеру повідомляти ПФУ про працевлаштування

Крок 5. Перевіряємо сформоване повідомлення про виплату коштів. Ще раз звертаємо вашу увагу на дати виплати в сформованому повідомленні. Якщо у вас формується повідомлення з помилкою в даті, рекомендуємо зачекати з поданням повідомлення до її усунення.

Крок 6. Якщо інформація в повідомленні про виплату коштів відповідає дійсності, натискаємо «Підписати та відправити до ПФУ».

Лілія Ушакова, експерт з питань оплати праці журналу «Податки & бухоблік»

Читайте також: Чим користуватися при обчисленні середньої заробітної плати для розрахунку допомоги по тимчасовій непрацездатності, по вагітності та пологах: роз’яснення ПФУ

Джерело: БУХГАЛТЕР БЮДЖЕТНОЇ УСТАНОВИ

Експрес-курс «Соціальне страхування по тимчасовій непрацездатності»

Матеріали до теми


Про послуги соціального супроводу військовим та їхнім родинам
Розпочалось надання послуги соціального супроводу військовим та їхнім родинам на базі військових частин. Соціальний супровід – це можливість отримати допомогу ...
Порядок проведення роботодавцем перерахунку сум нарахованих доходів та утриманого ПДФО
Згідно з підпунктом 169.4.2 пункту 169.4 статті 169 Податкового кодексу України (далі – ПКУ), роботодавець платника податку на доходи фізичних ...
Про медогляди працівників та їхню участь у профспілках треба повідомляти через портал ПФУ
Роботодавці повинні подавати відомості щодо належності працівників до професійних спілок та до осіб, які підлягають обов’язковим медичним оглядам. При цьому ...