...
Реєструйся

Працівник працевлаштовується із записами в трудовій книжці з окупованих територій: дії роботодавця


Нормами ст. 25 КЗпП установлено, що під час укладення трудового договору заборонено вимагати від осіб, які влаштовуються на роботу, відомості про їх партійну та національну приналежність, походження, реєстрацію місця проживання чи перебування та документи, подання яких не передбачено законодавством.

Під час улаштування на роботу працівники зобов’язані подавати трудову книжку, оформлену в установленому порядку (п. 1.3 Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженої наказом Мінпраці, Мін’юсту, Мінсоцзахисту від 29.07.1993 р. № 58 (далі — Інструкція).

Водночас законодавством про працю не передбачено можливості відмови працівнику в працевлаштуванні у зв’язку з наявністю в трудовій книжці записів, унесених незаконно створеними на території України організаціями.

Крім того, законодавством про працю не встановлено обов’язку роботодавця під час прийняття на нове місце роботи визнавати недійсними чи виправляти попередні записи в трудовій книжці.

Так, у разі виявлення неправильного або неточного запису відомостей про роботу, переведення, а також про нагородження та заохочення тощо виправлення виконується власником або вповноваженим ним органом, де було зроблено відповідний запис (п. 2.6 Інструкції).

У разі неможливості дотримання вказаного вище порядку виправлення записів трудових книжок працівників, що не відповідають законодавству, такі записи визнаються недійсними у судовому порядку.

Своєю чергою, будь-які дії (зокрема внесення записів до трудової книжки працівників) незаконно створених на території України організацій не створюють правових наслідків.

Відповідні моменти зазначені Мінсоцполітики в листі від 18.10.2017 р. № 447/0/22-17/134щодо ситуацій із прийняття на роботу працівників із записами з «ЛНР» та «ДНР».

Джерело: www.interbuh.com.ua

Видання для кадровиків Журнали реєстрації

Матеріали до теми


Зміна посади й обов’язків у бібліотеці: що з відпусткою більшої тривалості?
Чи зберігається право на щорічну відпустку більшої тривалості при зміні назви закладу, посади та посадових обов’язків працівників, яке відбувалося в ...
Чи може працівник вимагати для себе дистанційну роботу?
Працівник може вимагати від роботодавця тимчасове, строком до двох місяців, переведення на дистанційну роботу, якщо на робочому місці стосовно нього ...
Право на вихідну допомогу: як діяти кадровику без помилок
При звільненні працівників за певних обставин трудовим законодавством передбачено виплату вихідної допомоги. Її розмір залежить від підстав звільнення, а в деяких випадках ...