Працівник, який надав підроблений листок непрацездатності, сплатить штраф


Вироком Жовтневого районного суду міста Кривого Рогу затверджено угоду, укладену між прокурором Криворізької місцевої прокуратури № 3 та громадянином Т., обвинуваченим у використанні завідомо підробленого документа (частина четверта статті 358 Кримінального кодексу України).

Як встановлено судом, 27-річний обвинувачений Т. наприкінці 2019 року тиждень був відсутній на робочому місці та задля підтвердження законності такої відсутності, отримав у невстановленої особи лист непрацездатності про перебування на амбулаторному лікуванні в Комунальному підприємстві «Криворізька міська лікарня № 2» Дніпропетровської обласної ради». Обвинувачений Т., знаючи, що лист непрацездатності містить неправдиві відомості щодо наявності в нього захворювання та перебування на амбулаторному лікуванні, надав його голові правління цехової профспілкової організації ПАТ «Криворізький залізорудний комбінат». Підроблення листа непрацездатності було встановлено судовою експертизою, згідно з якою більшість реквізитів на бланку листка непрацездатності, включаючи штамп та печатку, створені на кольоровому принтері.

Обвинувачений Т. у судовому засіданні повністю визнав свою вину у вчиненому кримінальному правопорушенні та судом призначено узгоджену між сторонами кримінального провадження міру покарання у виді штрафу в розмірі п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 гривень.

Вирок суду не набрав законної сили та може бути оскаржений до Дніпровського апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Матеріали до теми


Аграрії звертаються з проханням про розширення можливості бронювання працівників
Асоціація «Український клуб аграрного бізнесу» звернулася до Міністерства економіки України з проханням ініціювати зміни до законодавства й розширити можливості для ...
ФССУ інформує, що прийом у Марганецькому відділенні тимчасово зупинений
Унаслідок масованого обстрілу реактивними снарядами з тимчасово окупованої території 10 серпня 2022 року було пошкоджено приміщення Марганецького відділення управління виконавчої ...