Працівники віком 60+ повинні залишатися вдома навіть після послаблення карантину – МОЗ

Дата публікації: 27.05.2020

За словами профільного міністра серед померлих від ускладнень, викликаних коронавірусом, найбільше людей у віковій категорії 60+

У Міністерстві охорони здоров’я закликають людей, які старше 60 років, продовжувати самоізоляцію, незважаючи на послаблення карантину. Про це під час брифінгу повідомив міністр охорони здоров’я Максим Степанов.

Читайте також: Особи, які підлягають обов’язковій самоізоляції 

«Що стосується наших громадян, які старші 60 років. Це люди, які входять, перш за все, у групу ризику. Турбота про здоров’я таких громадян говорить про те, що ми рекомендуємо і наголошуємо, що їм треба знаходитися максимально в самоізоляції», — заявив М. Степанов у відповідь на питання щодо можливості їх виходу на роботу на фоні пом’якшення карантину в Україні.

Варто роз’яснити, де можуть працювати під час карантину працівники віком 60+

Зауважимо, що у проєктах та вже затверджених тимчасових рекомендаціях щодо роботи окремих сфер бізнесу під час карантину однозначної відповіді нема. Для декого звучала рекомендація не допускати до роботи працівників віком старше 60 років. Зокрема, це стосувалося роботи в офісних приміщеннях (втілилося у Тимчасові рекомендації № 16). Для інших звучала вимога про тимчасове відсторонення від роботи осіб з групи ризику (особи, які досягли 60-річного віку, особи, які мають хронічні захворювання, що пригнічують імунітет та хронічні захворювання легень). Це стосувалося, приміром, торгівлі продовольчими (окрім ринків) та непродовольчими товарами (Тимчасові рекомендації № 17), роботи закладів громадського харчування (Тимчасові рекомендації № 18). Ну і нарешті для третіх влада говорила про тимчасове відсторонення від роботи осіб з групи ризику, визначених відповідно до Стандартів медичної допомоги «Коронавірусна хвороба (COVID-19)», затверджених наказом МОЗ України від 28 березня 2020 р оку № 722. Скажімо, саме таке формулювання бачимо щодо послуг з перевезення пасажирів (Тимчасові рекомендації № 23).