Право на соціальну відпустку працівниці, яка має дитину


Чи має право на відпустку мати неповнолітньої дитини з метою здійснення перевезення дитини у безпечне місце тимчасового проживання?

Відповідно до статті 182-1 Кодексу законів про працю України та статті 19 Закону України від 15 листопада 1996 року № 504/96-ВР «Про відпустки» одинокій матері може надаватися додаткова оплачувана відпустка тривалістю 10 календарних днів. Якщо жінка є одинокою матір’ю (жінка, яка не перебуває у шлюбі і у свідоцтві про народження дитини якої відсутній запис про батька дитини або запис про батька зроблено у встановленому порядку за вказівкою матері; вдова; жінка, яка виховує дитину без батька) це має бути підтверджено відповідними документами. Також зазначаємо, що державному службовцю відповідно до законодавства про відпустки можуть надаватися і інші види відпусток.

Джерело: Національного агентства України з питань державної служби

Електронна версія журналу КАДРОВИК.UA

Матеріали до теми


Військовий облік жінок: питання не визначене
Нагадаємо, що перелік спеціальностей та/або професій, споріднених з відповідними військово-обліковими спеціальностями, після одержання яких жінки беруться на військовий облік, який ...
Чи може підприємство продовжити своїм наказом термін дії атестації робочих місць за умовами праці на весь період воєнного стану?
Ні, підприємство не може продовжити термін дії атестації робочих місць за умовами праці у зв’язку із воєнним станом. Основними нормативно-правовими ...