Реєструйся

Преміювання держслужбовців після класифікації посад – нове положення


Наказом НАДС від 9 червня 2025 року №74-25 (до нього було внесено правки наказом від 16.06.2025 р. № 78-25) затвердили Типове положення про преміювання державних службовців в державних органах, що провели класифікацію посад державної служби, їх апаратах (секретаріатах). Прийнято цей акт на виконання Закону від 11 березня 2025 року № 4282-IX «Про внесення змін до деяких законів України щодо впровадження єдиних підходів в оплаті праці державних службовців на основі класифікації посад», який врегулював зміни в оплаті праці державних службовців на основі класифікації посад. Нагадаємо, що раніше стало відомо як класифікувати посади для зарплат держслужбовців, а Кабмін затвердив порядок формування фонду оплати праці держслужбовців та розмір надбавок до посадових окладів за ранги держслужбовців.

Експрес-курс «Облікові документи кадрової служби та порядок їх ведення»
0 (800) 21 99 77 • E-mail: info@mediapro.com.ua 

Отже, згідно з Типовим положенням державним службовцям можуть встановлюватись такі види премій:

  • премія за результатами щорічного оцінювання службової діяльності;
  • місячна або квартальна премія.

Премії є варіативною складовою заробітної плати державного службовця. Вид преміювання визначає керівник державної служби у державному органі залежно від особистого внеску державного службовця в загальний результат роботи державного органу, ініціативності в роботі, своєчасного і якісного виконання завдань, виконання додаткового обсягу завдань.

Зразки документів • Посадові інструкції • Робочі інструкції
Для довідок: 0 (800) 21 99 77

Встановлення премій здійснюється керівником державної служби шляхом видання відповідного наказу (розпорядження) відповідно до затвердженого ним положення про преміювання, розробленого згідно з Типовим положенням, погодженого з виборним органом первинної профспілкової організації (за наявності).

Розмір місячної премії державного службовця не може перевищувати 30 %, квартальної премії – 90 % розміру його посадового окладу за фактично відпрацьований час протягом відповідного місяця або кварталу, за який виплачується премія.

Джерело: LIGA ZAKON

Авторський дистанційний курс підвищення кваліфікації кадровиків від Вікторії Ліпчанської. Вищий рівень

Матеріали до теми


Податкова соціальна пільга багатодітному працівнику: як саме діє механізм
Відповідно до пп. 169.1.1 ПКУ будь-який платник податку на доходи фізичних осіб має право на зменшення суми загального місячного оподатковуваного ...
З 2026 року — новий внесок для роботодавців на працевлаштування осіб з інвалідністю: оприлюднено проєкт порядку
Мінсоцполітики оприлюднило проєкт постанови Кабміну, якою передбачається затвердження нового Порядку обчислення середньомісячної зарплати для розрахунку внеску на підтримку працевлаштування осіб ...