Реєструйся

Про гарантії цивільним особам, що отримали інвалідність внаслідок вибухових речовин у період війни


Цивільна особа, яка постраждала під час повномасштабної війни від вибухових речовин, боєприпасів і військового озброєння, отримавши інвалідність, має право на встановлення двох причин інвалідності і вибирає одну із них:

  • «Особа з інвалідністю внаслідок війни» (встановлюється на підставі висновку міжвідомчої комісії, яка працює при Мінветеранів)

або

  • «Постраждалий внаслідок дії вибухонебезпечних предметів» (встановлюється МСЕК на підставі витягу з Єдиного реєстру досудових розслідувань про відкриття кримінального провадження стосовно факту одержання постраждалою особою поранення чи інших ушкоджень здоров’я від вибухонебезпечних предметів).

ВІЙСЬКОВА КАДРОВА КАВА. Особи з інвалідністю мають додаткову відпустку? — роз’яснення від експерта проєктів «КАДРОВИК.UA»

Перелік вибухонебезпечних предметів визначено статтею 1 Закону України від 6 грудня 2018 року № 2642-VIII «Про протимінну діяльність в Україні» (далі — Закон № 2642).

Відповідно до статті 10 Закону № 2642, допомога постраждалим особам передбачає надання медичної, психологічної, професійної та соціальної допомоги з метою зменшення наслідків ушкоджень, спричинених вибухонебезпечними предметами.

Законом № 2642 також передбачається виплата постраждалим особам одноразової компенсації за шкоду, заподіяну здоров’ю, та щорічної допомоги на оздоровлення, призначення і виплати якої затверджені постановою КМУ від 29 вересня 2021 року № 1020.

КАДРОВА ЗАДАЧА. Задача про роботу понаднормово особи з інвалідністю — роз’яснення від експерта проєктів «КАДРОВИК.UA»

Вас може зацікавити:

Джерело: МОЗ

Праця осіб з інвалідністю. Спецвипуск №3′ 2022

Матеріали до теми


Чи буде надано відпустку у зв’язку з вагітністю та пологами жінці, з якою підприємство призупинило дію трудового договору?
У період дії воєнного стану роботодавець не може відмовити працівниці в наданні відпустки у зв’язку із вагітністю та пологами та ...
Особливості розірвання трудового договору з ініціативи роботодавця у період воєнного стану
Нині трудові правовідносини регулюються не тільки Кодексом законів про працю України (далі – КЗпП), а й Законом України від 15 ...
Військовослужбовці зможуть залишатися на військовій службі понад граничний вік перебування на ній: законопроєкт № 10084
У Верховній Раді України 25 вересня 2023 року зареєстровано проєкт Закону про внесення змін до частини 2 статті 22 Закону ...