Реєструйся

Про гарантії цивільним особам, що отримали інвалідність внаслідок вибухових речовин у період війни


Цивільна особа, яка постраждала під час повномасштабної війни від вибухових речовин, боєприпасів і військового озброєння, отримавши інвалідність, має право на встановлення двох причин інвалідності і вибирає одну із них:

  • «Особа з інвалідністю внаслідок війни» (встановлюється на підставі висновку міжвідомчої комісії, яка працює при Мінветеранів)

або

  • «Постраждалий внаслідок дії вибухонебезпечних предметів» (встановлюється МСЕК на підставі витягу з Єдиного реєстру досудових розслідувань про відкриття кримінального провадження стосовно факту одержання постраждалою особою поранення чи інших ушкоджень здоров’я від вибухонебезпечних предметів).

ВІЙСЬКОВА КАДРОВА КАВА. Особи з інвалідністю мають додаткову відпустку? — роз’яснення від експерта проєктів «КАДРОВИК.UA»

Перелік вибухонебезпечних предметів визначено статтею 1 Закону України від 6 грудня 2018 року № 2642-VIII «Про протимінну діяльність в Україні» (далі — Закон № 2642).

Відповідно до статті 10 Закону № 2642, допомога постраждалим особам передбачає надання медичної, психологічної, професійної та соціальної допомоги з метою зменшення наслідків ушкоджень, спричинених вибухонебезпечними предметами.

Законом № 2642 також передбачається виплата постраждалим особам одноразової компенсації за шкоду, заподіяну здоров’ю, та щорічної допомоги на оздоровлення, призначення і виплати якої затверджені постановою КМУ від 29 вересня 2021 року № 1020.

КАДРОВА ЗАДАЧА. Задача про роботу понаднормово особи з інвалідністю — роз’яснення від експерта проєктів «КАДРОВИК.UA»

Вас може зацікавити:

Джерело: МОЗ

Праця осіб з інвалідністю. Спецвипуск №3′ 2022

Матеріали до теми


Судова справа: за неоновлення даних — штраф, хоча військовозобов’язаний оновив їх через Резерв+ і звертався до ТЦК із заявою
СИТУАЦІЯ Колишній працівник податкової міліції подав позов до ТЦК, який наклав штраф на нього в сумі 17 тисяч грн, і ...
Відпустка для догляду за дитиною до 3 років: деякі особливості надання
Надання відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею 3-річного віку (далі — відпустка для догляду за дитиною до 3 років) є ...
Кейс для кадровика. Чи має право на щорічну додаткову відпустку за ненормований робочий день працівник, який працює дистанційно?
Так, має. Відповідно до частини першої статті 602 КЗпП дистанційна робота — це форма організації праці, за якої робота виконується ...