Цивільна особа, яка постраждала під час повномасштабної війни від вибухових речовин, боєприпасів і військового озброєння, отримавши інвалідність, має право на встановлення двох причин інвалідності і вибирає одну із них:
- «Особа з інвалідністю внаслідок війни» (встановлюється на підставі висновку міжвідомчої комісії, яка працює при Мінветеранів)
або
- «Постраждалий внаслідок дії вибухонебезпечних предметів» (встановлюється МСЕК на підставі витягу з Єдиного реєстру досудових розслідувань про відкриття кримінального провадження стосовно факту одержання постраждалою особою поранення чи інших ушкоджень здоров’я від вибухонебезпечних предметів).
ВІЙСЬКОВА КАДРОВА КАВА. Особи з інвалідністю мають додаткову відпустку? — роз’яснення від експерта проєктів «КАДРОВИК.UA»
Перелік вибухонебезпечних предметів визначено статтею 1 Закону України від 6 грудня 2018 року № 2642-VIII «Про протимінну діяльність в Україні» (далі — Закон № 2642).
Відповідно до статті 10 Закону № 2642, допомога постраждалим особам передбачає надання медичної, психологічної, професійної та соціальної допомоги з метою зменшення наслідків ушкоджень, спричинених вибухонебезпечними предметами.
Законом № 2642 також передбачається виплата постраждалим особам одноразової компенсації за шкоду, заподіяну здоров’ю, та щорічної допомоги на оздоровлення, призначення і виплати якої затверджені постановою КМУ від 29 вересня 2021 року № 1020.
КАДРОВА ЗАДАЧА. Задача про роботу понаднормово особи з інвалідністю — роз’яснення від експерта проєктів «КАДРОВИК.UA»
Вас може зацікавити:
- Що слід пам’ятати особам з інвалідністю при працевлаштуванні?
- Чи правомірно залучати осіб з інвалідністю до роботи в нічний та надурочний час?
- Новий порядок надання інформації для працевлаштування осіб з інвалідністю
Джерело: МОЗ