...
Реєструйся

Про оформлення трудової книжки вперше


СИТУАЦІЯ

Працівниця, котру два дні тому прийняли на перше для неї місце роботи в крамниці, поцікавилася в посадовця управління інспекційної діяльності у Запорізькій області, як оформити трудову книжку.

 

КОМЕНТАР

Трудова книжка оформлюється за першим місцем роботи. Для цього працівник подає власнику або уповноваженому органу (особі, відповідальній за ведення трудових книжок) паспорт, диплом або інший документ про освіту чи професійну підготовку.

Читайте також: Змінюємо запис в трудовій книжці: хто це може зробити і на яких підставах

Заповнення трудової книжки вперше проводиться не пізніше 5 днів після прийняття працівника на роботу.

З 2021 року в Україні використовуються електронні трудові книжки як цифрові аналоги паперових. Проте працівники, які хочуть отримувати відомості про трудову діяльність саме в паперовій формі, зможуть і надалі користуватися такою можливістю.

Читайте також: Що робити з трудовою книжкою працівника, який загинув під час війни?

Джерело: Управління Держпраці

Передплата

Матеріали до теми


Кейс для кадровика. Чи можна здійснювати бронювання за військовим квитком з «Резерв+?»
Теоретично так, проте є деякі нюанси. Спробуймо їх розглянути. Якщо у роботодавця є копія військово-облікового документа працівника у паперовій формі, ...
Кейс для кадровика. Чи має право на щорічну додаткову відпустку за ненормований робочий день працівник, який працює дистанційно?
Так, має. Відповідно до частини першої статті 602 КЗпП дистанційна робота — це форма організації праці, за якої робота виконується ...