Реєструйся

Рада планує вдосконалити забезпечення прав осіб з інвалідністю на працю


Вчора, 30 травня, уряд ухвалив законопроєкт № 5344-д «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення прав осіб з інвалідністю на працю». Це у своєму Telegram-каналі зазначив народний депутат Ярослав Железняк.

Нагадаємо, що законопроєкт № 5344-д передбачає регулярну звітність про сплачені суми до цільового фонду соціального захисту осіб з інвалідністю (для витрат на навчання), кількість створених «розумних» місць та кількість працевлаштованих громадян. До того ж роботодавцям пропонуватимуться альтернативні механізми підтримки осіб з інвалідністю (на вибір).

За словами Железняка, ухвалення документа підтримали 246 народних депутатів.

Проєкт законодавчого акта розроблено з метою створення умов для реалізації особами з інвалідністю права на працю.

Оформлення прийняття на роботу осіб з інвалідністю — читайте у спецвипуску від журналу «КАДРОВИК.UA»

Документом запропоновано визначення “особи з інвалідністю”, яке відповідає стандартам Конвенції ООН “Про права осіб з інвалідністю”.

Відповідно, особа з інвалідністю – це особа зі стійкими фізичними, психічними, інтелектуальними або сенсорними порушеннями, які при взаємодії з різними бар’єрами можуть заважати їхній повній та ефективній участі в житті суспільства нарівні з іншими.

Окрім того, розширено напрями використання коштів державного цільового фонду соціального захисту осіб з інвалідністю.

Також  законопроєкт пропонує розширити повноваження Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю як розпорядника коштів державного цільового фонду соціального захисту осіб з інвалідністю. Зокрема, передбачається, що Фонд вживатиме заходи щодо стягнення безпідставно нарахованих (виплачених) коштів роботодавцю, тих грошей, які використані не за цільовим призначенням, а також здійснюватиме моніторинг за працевлаштуванням осіб з інвалідністю роботодавцями.

Оформлення звільнення особи з інвалідністю — читайте у спецвипуску від журналу «КАДРОВИК.UA»

Законопроєктом передбачаються засади взаємодії осіб з інвалідністю та організацій, які їх представляють. У цьому контексті держава має створити умови для їхньої участі у реалізації державної політики з питань соціального захисту осіб з інвалідністю. Документом визначено, що особи з інвалідністю та організації, що їх представляють, мають активно залучатися до процесів ухвалення рішень щодо стратегій і програм, зокрема тих, які безпосередньо їх стосуються.

Крім цього, законопроєктом запропоновано вимоги до нормативу робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю, що може слугувати підставою для обчислення внеску, який роботодавець сплачуватиме на працевлаштування осіб з інвалідністю. Планується визначити, що роботодавці, в яких середньооблікова кількість осіб штатного облікового складу за місяць, за який сплачується внесок, становить 8 і більше працівників, зобов’язані щомісяця сплачувати внесок на підтримку працевлаштування осіб з інвалідністю.

Водночас законопроєктом передбачено спрощені для роботодавців критерії, за якими визначається статус підприємств трудової інтеграції та підприємств захищеного працевлаштування.

 

Відповідальність за порушення законодавства щодо захищеності осіб з інвалідністю — читайте у спецвипуску від журналу «КАДРОВИК.UA»

Очікується, що ухвалення законопроєкту сприятиме досягненню більшої зайнятості осіб з інвалідністю, збільшенню кількості цільових надходжень до державного бюджету для соціального захисту людей з інвалідністю, розвантаженню судової системи України від усіх спорів, пов’язаних зі стягненням адміністративно-господарських санкцій за невиконання квоти на працевлаштування, зменшенню кількості державних видатків на судові витрати.

Раніше писали:

Джерело: Укрінформ

Праця осіб з інвалідністю. Спецвипуск №3′ 2022

Матеріали до теми


Якщо працівник є опікуном і має двох дітей до 15 років, він має право на додаткову оплачувану соціальну відпустку за двома підставами
Відповідно до статті 182-1 Кодексу законів про працю України (далі — КЗпП) та статті 19 Закону України від 15 листопада ...
Чи призначається допомога по тимчасовій непрацездатності, якщо на підприємстві було запроваджено неповний робочий тиждень?
Так, призначається. Робота на умовах неповного робочого часу не тягне за собою обмежень обсягу трудових прав працівника (ст. 56 Кодексу ...
Як подати коригувальну заяву-розрахунок
Підставою для фінансування страхувальників на виплати у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності є заява-розрахунок. Іноді, після того як роботодавець надіслав ...