...
Реєструйся

Рада прийме закон про домашніх працівників


Парламентський Комітет з питань соціальної політики підтримує законодавче врегулювання домашньої праці й імплементацію положень Конвенції Міжнародної організації праці № 189 про домашніх працівників. Йдеться про підготовлений до другого читання проєкт Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо регулювання праці домашніх працівників (№ 5695).

Раніше писали: Праця домашніх працівників: огляд законопроєкту

Під час засідання Комітету зазначили, що врегулювання на законодавчому рівні питання діяльності працівників, які на умовах трудового договору виконують роботу з обслуговування домашнього господарства, має велике значення. По-перше, це захист прав такого працівника. Задля цього проєктом Закону визначаються обов’язкові умови трудового договору з домашніми працівниками (своєчасна заробітна плата у визначеному розмірі, державний захист від неправомірних дій роботодавця), а також надання додаткових прав і гарантій для домашніх працівників, які проживають у домашньому господарстві.

Підстави звільнення працівників. Спецвипуск «КАДРОВИК.UA» Частина 1. Частина 2

По-друге, це надання можливості домашнім працівникам формувати свою майбутню пенсію. Для цього проєкт Закону передбачає їх добровільну учать у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування.

За результатами розгляду Комітет ухвалив рішення рекомендувати Верховній Раді України прийняти законопроєкт за реєстраційним № 5695 у другому читанні й у цілому як Закон.

Письмові і телефонні КОНСУЛЬТАЦІЇ та інші кадрові послуги експертів журналу «КАДРОВИК.UA»

Джерело: БУХГАЛТЕР.UA

Передплата

Матеріали до теми


Розширили перелік осіб, які зможуть отримати ваучери на навчання від держави
15 жовтня Уряд схвалив законопроєкт «Про внесення змін до деяких законів України щодо підвищення конкурентоспроможності на ринку праці шляхом професійного навчання». ...
Електронна трудова книжка: відповіді на актуальні запитання
Що таке електронна трудова книжка? Це цифровий аналог паперової трудової книжки. Її впровадили, щоб удосконалити облік трудової діяльності українців, зменшити ...